HIGH ART vs LOW ART

11.03.2020 р.

На занятті з англійської розмовної практики (викладач Світлана Анатоліївна Кузьміна) студенти групи 1МСО1 презентували проекти, присвячені темі “High and Low Art”. Кожен з них підготував презентації, які разюче відрізнялися одна від одної. Презентації були досить естетично оформлені та були приємними для ока. Все було настільки колоритне та яскраве, що кожна з робіт надовго залишаться в нашій пам’яті. Крім естетичної насолоди учасники обговорення отримали цікаву, змістовну інформацію. Інтегрування анімації та відео матеріалів у презентації зробили їх незвичайними та цікавими. Також важливо відмітити, що деякі студенти презентували не лише саме поняття «високого» та «низького мистецтва», але й його різновиди, тобто були представлені кіно, музика, живопис і навіть архітектура.

Окрім того, наші студенти, будучи ще такими молодими, презентували настільки зрілі ідеї, що ми хотіли б з Вами ними поділитися. Ось декілька думок, над якими варто задуматись кожному:

• «Людина завжди мала потребу в простих розвагах. Несправедливо звинувачувати масову культуру в падінні високої культури. Люди не завжди проводили своє дозвілля продуктивно. Як приклад, боксерські матчі по телевізору можна порівняти із давніми боями гладіаторів».

• «Ідея вивчення мистецтва та всіх його складових робить нас більш ерудованими та культурно освіченими. Ми будемо володіти тією інформацією, якою володіє незначна кількість людей. Цим самим такі знання стають предметом заздрощів».

• «Світові тренди, виробляючи продукти масового споживання, пропагують низькі моральні цінності, популяризують нетипову поведінку і шкідливі звички. Це все стає нашої культурою, яку ми передаємо нащадкам. Процес глобалізації виступає каталізатором дифузії різних культур, втрачається етнічна ідентичність, міжкультурні рамки стираються... Стій за свою культуру, будь українцем!».

В своїх презентаціях студенти наголосили, що найголовніше – це не шукати різницю між високим та низьких мистецтвом, а просто насолоджуватися та цінувати його, адже це – наше культурне надбання, наші традиції та історія.