Головна
Оголошення
Вибори ректора
Новини, події
Вступ 2015
Історія
Керівництво
Загальне
Освіта
Положення
Інститути
Студентство
Сonferences
Наукова робота
Аспірантура
Міжнародні зв'язки
Публікації
Бібліотека
Дистанційна освіта
Санаторій
Статистика
Контакти
Останні події
переглядів: 4026667

03.09.2010 р.

В інституті історії, етнології і права відбулася зустріч з відомим вітчизняним істориком

Ім’я дослідника козацької доби, доктора історичних наук, виконувача обов’язків завідувача відділу соціально-політичної історії Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені Івана Кураса НАН України Кривошеї Володимира Володимировича широко відоме в наукових колах України та зарубіжжя.

Представляючи гостя студентській аудиторії директор Інституту історії, етнології і права доцент Юрій Анатолійович Зінько жартуючи зауважив, що Володимира Володимировича можна цілком вважати корінним подолянином, адже він історик який вперше дослідив персональний склад козацької старшини Брацлавського і Вінницького полків періоду Гетьманщини, навів детальні біографічні довідки полковників, полкової старшини, сотників.Виступаючи перед студентами Інституту історії, етнології і права В.В.Кривошея зупинився на новітніх здобутках історичної науки козацького періоду. Зокрема, на прикладі вузлових протиріч напередодні та у ході Національної революції середини XVII ст. під проводом Б.Хмельницького вчений обґрунтував, що революції та реформи є неперевершеними формами соціального прогресу. Як виразник державницької історіографічної школи В.В.Кривошея на вістря суспільних трансформацій ставить панівну еліту з її економічними, політичними, соціальними, етнічними та духовними потребами. Цінними видаються спостереження вченого про безперервні аграрні конфлікти у феодальному суспільстві, які не тільки зумовили революції та реформи, а й прискорили появу нових капіталістичних відносин з новими формами протиборства – за підприємства, фінанси, ринки збуту тощо.

Цікавими були думки історика у галузі генеалогії – відносно молодої науки яка вивчає родоводи, сімейну історію, етимологію прізвищ тощо. Майже заборонена у радянський час генеалогія стала особливо популярною за роки незалежності. Вчений це пояснює пробудженням національної самосвідомості українців і природним бажанням кожної людини дізнатися більше про своїх пращурів, що жили у різний історичний час.

Особливий інтерес у студентів викликали судження історика з приводу поширення та локалізації на території України суто подільських прізвищ.

Загалом зустріч мала дружній, але діловий і конкретний характер. Дякуючи студентам за увагу та за поставлені запитання В.В.Кривошея висловив сподівання на подальшу наукову співпрацю між Інститутом історії, етнології і права та науковими установами міста Києва.


При використанні матеріалів, посилання на сайт ВДПУ та зазначення авторства обов'язкові