22-23 квітня 2021 року на базі факультету дошкільної і початкової освіти імені Валентини Волошиної Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського відбулася V Міжнародна Інтернет-конференція «Актуальні проблеми формування творчої особистості педагога в контексті наступності дошкільної та початкової освіти».

Цей науковий форум зібрав науковців і педагогів-практиків зі всієї України. До її організації та проведення доєдналися вчені з Польщі, Швеції, Німеччини, Австрії, Угорщини, Румунії, Латвії. Спікерами конференції були: Оксана Голюк, Ali Rashidi (Sweden), Наталія Гавриш, Катерина Крутій, Альона Король, Павло Ковальчук, Irene Dennis-Sibgatullina (Vienna, Austria), Lana Marz (Vienna, Austria), Валентина Лагодзінська, Марина Коновальчук, Ольга Радул, Тетяна Прибора, Олеся Жовнич, Інна Стахова, Fayne Dombi Alice (Hungary), Ганна Рего, Dr. Demeny Piroska (Romania).

У пленарному засіданні взяли участь більше 1200 осіб (100 – у форматі відео-zoom конференції, 1122 перегляди під час онлайн-трансляції на Ютуб-каналі). У програмі конференції заявлено 470 тем, у збірнику – близько 200 тез. На майстер-класи зареєструвалося 859 осіб.

23 квітня 2021 року в рамках конференції було проведено 4 лінійки по 4 майстер-класи у кожній:

Потужна концентрація науки і практики, живе спілкування у режимі реального часу, актуальність і сучасність висловлюваних ідей, їх транснаціональність та мультикультурність, можливість кожному учаснику отримати відповіді на питання, які хвилюють, – саме цим закарбується в пам’яті ця вагома наукова подія.

Співтворчістю часу, змісту, простору і людей – науковців різних формацій, вихователів, учителів, практикуючих логопедів, дефектологів, неврологів, студентів – були наповнені ці два дні живого і продуктивного спілкування. Дистанційний формат відкрив кордони між країнами, стер відстань між містами. В єдиному прагненні творення освіти майбутнього злилися думки усіх учасників конференції.

Знаменно, що один із напрямків конференції (Театральне мистецтво як засіб розвитку soft skills дітей у контексті досвіду країн ЄС та України) проводився в рамках Міжнародного проекту Еразмус+ Модуль Jean Monnet 620252-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE, який з 2020-2021 н.р. реалізовується у ВДПУ імені Михайла Коцюбинського.

Ми дякуємо усім, хто долучився до теплих вітань з нагоди відкриття наукового форуму. Особлива подяка спікерам конференції та майстер-класів за представлені результати наукових досліджень, за цікаві ідеї та практичні напрацювання, які нікого не залишили байдужими.

Шановні партнери-співорганізатори, колеги-науковці, педагоги-практики! Ми щиро вдячні усім вам, що були з нами, за гарні слова у нашу адресу, теплі відгуки, за вашу небайдужість і готовність змінюватися і змінювати освіту у планетарному вимірі.

Усі відео майстер-класи завантажені на Ютуб-канал

Кафедра дошкільної освіти ВДПУ ім. М.Коцюбинського на Фейсбук


СПІКЕРИ КОНФЕРЕНЦІЇ


МАЙСТЕР-КЛАСИ