13-19.10.2015 р.


З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві 14 жовтня 2014 року Президент України підписав Указ за №806 «Про День захисника України», постановивши, що День захисника України відтепер відзначатиметься 14 жовтня.

Новому державному святу був приурочений ряд заходів, що пройшли в університеті 13 жовтня 2015 року. Об 11.00 год. на фонтанній площі студенти і викладачі навчального закладу під керівництвом доцента кафедри технологічної освіти, економіки і безпеки життєдіяльності Ольги Пінаєвої взялись за виготовлення маскувальної сітки для воїнів, котрі наразі несуть службу в зоні АТО.

З 13.00 год. увесь навчальний заклад ярмаркував. На великій перерві майбутні вчителі подалися надвір, де вирували жарти, звучала запальна музика. Студентське самоврядування провело для молоді кілька цікавих конкурсів. Разом вони відгадували народні загадки, переглянули виступи Ірини Вдовиченко, Світлани Блонської, Івана Левчука, Анастасії Орлової. Припав глядачам до душі танок-дарунок «Ой, мамо, люблю Гриця» у виконанні Народного аматорського хореографічного колективу народного танцю «Роза вітрів». Незважаючи на холодну погоду, танцюристам було гаряче - від того запалу, з яким вийшли себе показати, і від шквалу аплодисментів, якими загал щедро наділив артистів.



Вже традиційно в гості до студентів нашого університету у день проведення «Подільського ярмарку» зі своїм творчим доробком прибувають шановані люди – майстри народної творчості. Цьогоріч у нас побували голова Вінницького обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений майстер народної творчості України Іван Горобчук, заслужений майстер народної творчості України Галина Данилюк, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Оксана Верхова-Єднак, народні майстри Вінниччини Олександр Крутих, Олександр Левенець, Галина Чадюк, Вікторія Єрмакова і представили загалу художні полотна, вишивку, вироби з соломи, бісеру, дерева, шкіри. Вперше завітала до нас майстриня Наталія Бондар із власними виробами в техніці з різьби по дереву. Завідувач навчально-наукової лабораторії з етнології Поділля Тетяна Пірус вручила усім гостям подяки за багаторічну співпрацю, підписані директором інституту історії, етнології і права Юрієм Зіньком.

Присутні на ярмарку охоче фотографувались на згадку біля справжнього гончарного круга, який є раритетом у фондовій колекції університету. Навіть сьогодні з його допомогою можна створити дивовижні речі з глини.


Різнопланові тематичні заходи цього дня були проведені в інститутах, на факультетах. Так, в інституті філології й журналістики відбувся студентський флешмоб «Подаруй Україні своє серце», оформлено тематичний стенд. На природничо-географічному факультеті пройшов конкурс вітальних листівок та літературний вечір, присвячений Дню захисника України. В інституті історії, етнології і права організовано зустрічі з випускником університету, учасником АТО Дмитром Кайтанюком та священиком УПЦ КП о. Андрієм; викладачі та студенти побували в «Музеї військово-повітряних сил України». Тематичну стіннівку до Дня захисника України підготовлено в інституті педагогіки, психології і мистецтв. Студенти 1-2 курсів інституту фізичного виховання і спорту спілкувалися з відомим волонтером м. Вінниці Юлією Вотчер, а пізніше у спортивному залі навчального закладу провели змагання на першість міста з волейболу,аби вшанувати воїнів АТО Вінниччини, які загинули 2014-2015 рр.

В інститутах, на факультетах проведені виховні години: «Козацькому роду немає переводу», «Історія свята Покрови», «Між титанами духу і титанами зброї», «Україна – мати. Вмій її захищати», «Українські звитяжці. Історична подорож у часі. Славетні імена України» тощо.

15 жовтня 2015 року доцент кафедри філософії, соціально-політичних дисциплін та етнології, кандидат філософських наук Емілія Мельник провела відкритий виховний захід для студентів групи 2 АІП на тему: «14 жовтня – День захисника України». Ведучі Анастасія Остапець і Дмитро Деркач зробили короткий екскурс у передумови виникнення, запропонували до розгляду події, які відбулись цього дня у всесвітній історії, назвали видатних особистостей, що народились саме 14 жовтня.

Вікторія Макаревич розповіла про Покрову Пресвятої Богородиці. Народний звичай, легенда та пов’язані повір’я, почуті з її вуст, занурили учасників заходу в особливу атмосферу. Поезією Богдана Чипурка «Покрова – козацька мати» доповнила інформацію Раїса Голюк.

Цікаві відомості про День українського козацтва підготувала Оксана Рачок і показала, як, завдячуючи зусиллям перших козацьких гетьманів, створювалась ціла епоха духовності української культури, що стала окрасою всієї української культури. Саме з клятви козака починалось служіння народу, тому люд відповідав козакам любов’ю й повагою. Лицарі звитяги стали символом чесності, мужності, національної гідності, маркерами державності, і центром, і перехрестям, і змістом соціальних процесів. Саме феномен козацтва допоміг вижити у часи тотального знищення усього національного, відсутності власної державності.

Юлія Хоменко познайомила шановане товариство з інформацією про Українську повстанську Армію. Піснею справжніх козаків групи 2 АІП «Їхали козаки» присутніх привітали Дмитро Деркач та Вадим Штаба.




19 жовтня 2015 року в мистецькому центрі навчального закладу за участю Народного оркестру народних інструментів (художній керівник – Ірина Єфіменко, концертмейстер – Олена Бурська), Народного ансамблю пісні і танцю «Веснянка» (художній керівник – заслужений працівник культури України Михайло Вацьо, хореограф та балетмейстер – Олександра Садовська), Народного аматорського хореографічного ансамблю народного танцю «Роза вітрів» (художній керівник – Вікторія Канська), танцювального колективу «Іmaginе» (художній керівник – Ігор Цигвінцев), Ірини Федорчук, Олександра Біляєва, Віталія Маланчука, Інни Максименко, Юлії Юркової, Віти Косарчук, Вероніки Герцог-Соболевої, Ірини Славінської, Тетяни Марчук, Дар’ї Колесник, Олени Шинкар, Анастасії Сіліфонової та групи «Let’s dance», Івана Левчука відбулась велика концертна програма із нагоди Дня захисників України, яку провели Марина Дякова та Дмитро Матат.

Маємо надію, що такі заходи й надалі зміцнюватимуть патріотичний дух студентської молоді, спонукатимуть юнаків і дівчат досліджувати й вивчати історію рідного краю, відомості про національно-визвольну боротьбу українського народу.



Репортаж - Ірина Федорчук

Фото - Ігор Дорохов

переглядів: 1