Cемінар «Можливості програми ЄС Еразмус+ для вищих навчальних
закладів, студентів, випускників і викладачів»

15.12.2016 р.


У Вінницькому педуніверситеті відбувся семінар «Можливості програми ЄС Еразмус+ для вищих навчальних закладів, студентів, випускників і викладачів». Еразмус+ – програма Європейського Союзу на період 2014-2020 рр., що підтримує проекти, партнерства, заходи і мобільність у сфері освіти, підготовки молоді та спорту.

Спікерами були менеджер із програм Жан Моне Національного Еразмус+ офісу в Україні Олена Оржель та менеджер з індивідуальних можливостей Національного Еразмус+ офісу в Україні Катерина Жданова.

Семінар складався з двох сесій. У першій йшлося про міжуніверситетські співпраці для вищих навчальних закладів щодо, у другій – про перспективи для студентів, аспірантів, викладачів щодо індивідуальних можливостей отримання стипендій на навчання, стажування та підвищення кваліфікації.




Із вітальним словом виступила проректор з наукової роботи, кандидат фізико-математичних наук, доктор педагогічних наук, професор Алла Коломієць, котра закцентувала увагу на тому, що для педуніверситету велика честь зустрітися з представниками національного офісу Еразмус+ в Україні: «Сподіваємося на плідну та результативну співпрацю. Всі ви знаєте, що наукова діяльність – це величезні можливості для самореалізації. До цього часу ми самореалізовувалися за власні кошти, а Еразмус+ дає можливість залучити кошти ЄС, аби могли розширити свій кругозір: друкувати свої праці в закордонних виданнях і монографіях і обмінюватися цінним досвідом. Тож бажаю всім хороших вражень і корисних порад, адже ми здатні вийти на міжнародний рівень співпраці з ЄС».

Викладачів і студентів ознайомили з навчальною мобільністю, що складається з кредитної та ступеневої. Перша полягає в університетській співпраці для взаємного обміну студентами, викладачами та адміністративним персоналом на основі укладання міжінституційних договорів між ВНЗ країн-членів програми і країн-партнерів програми Еразмус+. У межах таких договорів вищий навчальний заклад України може направляти студентів, аспірантів, докторантів (з виплатою стипендій за програмою) на короткострокову мобільність (до 12 місяців) до університетів партнерів в ЄС, а працівники ВНЗ можуть отримати гранти для викладання або стажування у партнерських ВНЗ.

Ступенева мобільність включає в себе співпрацю ВНЗ для організації та викладання спільної магістерської програми, проведення навчання, стажування або практики за участю університетів, наукових установ, підприємств з різних країн світу. Спільні магістерські програми, відібрані за результатами конкурсу, отримають грантову підтримку, яка включатиме фінансування університетів, де проходитиме навчання, та стипендії студентам, які навчатимуться за спільною магістерською програмою.

Викладачі або дослідники-науковці можуть брати участь у програмі, зокрема їх можуть запросити для викладання за цією програмою з отриманням стипендії.

Також мова йшла про проекти співпраці, зокрема розвиток потенціалу вищої освіти (колишня програма ТЕМПУС), альянси знань (об’єднання університетів у консорціуми задля посилення співпраці) та стратегічні партнерства (входження до консорціуму, що має на меті стимулювання інноваційної діяльності і інших ВНЗ).

Усі присутні мали змогу дізнатися про напрям Жан Моне в межах програми Ерасмус+, спрямований на поглиблення знань про євроінтеграційні процеси та підвищення поінформованості суспільства всередині ЄС і за його межами через стимулювання викладацької та дослідницької діяльності, проведення дискусій тощо.

Наостанок студенти та викладачі разом із представниками національного офісу Еразмус+ в Україні обговорили важливі питання щодо умов участі та вимог до кандидатів.

За детальною інформацією можна звернутися до начальника відділу міжнародних зв’язків педуніверситету Олени Ігнатової.



переглядів: 1