І ЗНОВУ ПЕРЕМОГА!

25.02.2018 р.

«Українські народні танці, запальні і ліричні, нестримні і повільні, полонили весь світ. У них яскраво виявляється характер, висока і самобутня культура нашого народу».

П.П. Вірський

Популяризація українського народного хореографічного мистецтва є одним із завдань Народного аматорського ансамблю танцю «Роза вітрів» Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, історія якого нараховує 9 років. За цей час у репертуарі колективу були танці різних стилів, враховуючи специфіку виховних заходів, у яких колектив брав участь. Проте, для підвищення майстерності колективу дуже важливо мати оцінку як глядача, так і фахівців з хореографії. Враховуючи всі ці обставини, учасники колективу прийняли рішення усім концертним складом (30 осіб) взяти участь у Всеукраїнському хореографічному фестивалі-конкурсі «Хореографія України 2018», який проходив 24-25 лютого у місті Львові.

Для участі у цьому фестивалі-конкурсі було заявлено 63 команди з різних куточків України (Львів, Київ, Херсон, Кропивницький, Тернопіль, Житомир, Черкаси, Донеччина, Сумщина, Чернівеччина, Дніпропетровщина, Одещина), кожна з яких демонструвала по 2 концертних номери. Колективи представляли номери у наступних жанрах: «Танці народів світу», «Класична хореографія», «Сучасна хореографія», «Естрадний танець», «Народна стилізація», «Бальна хореографія».

Програма нашого колективу, який виступав у жанрі «Народна стилізація», включала Карпатську сюїту «Водограй» та український народний танець «Гопак».

Конкурсна програма відбувалась 24 лютого у Міському Палаці Культури імені Гната Хоткевича. До складу журі входили: Ірина Мазур – Народна артистка України, режисер-хореограф, керівник балету «Життя», який представляв Україну на «Євробаченні 2004» (голова журі); Володимир Мазур – соліст балету «Життя», переможець «Євробачення 2004» разом з Народною артисткою України Русланою Лижичко; Марк Орловський – Заслужений діяч естрадного мистецтва України, продюсер Народного артиста України «Маестро» Григорія Чапкіса, регіональний представник міста Києва Департаменту культури з питань концертної та гастрольної діяльності; Ірина Колеснікова – керівник, балетмейстер Народного ансамблю танцю «Мрія» та Зразкового ансамблю танцю «Квіти України» Міського Палацу Культури імені Гната Хоткевича; Ігор Нетлюх – голова Правління ВГО «Європейська фестивальна-концертна молодіжна ліга», Заслужений артист естрадного мистецтва України, директор Продюсерського Центру та Студії Звукозапису «DS SOUND», голова Міністерства Міжнародних та Всеукраїнських фестивалів-конкурсів культури та мистецтв України.

Після кожного виступу нашого колективу усі члени журі одностайно виставили по 10 балів за кожен із виступів.

Гала-концерт і церемонія нагородження відбулись 25 лютого, що співпало із днем народженням відомого українського танцівника і хореографа Павла Павловича Вірського. Для участі у гала-концерті запрошуються лише переможці. Нам було надзвичайно приємно, що обидві наші хореографічні постановки були включені до переліку його концертних номерів, і «Гопак», за рішення журі, завершував програму фестивалю-конкурсу.

Як відомо, кожен виступ передбачає ще й потужну підготовчу роботу: важкий і виснажливий репетиційний процес, пошиття і оздоблення сценічних костюмів, організаційні моменти. Колективу знадобилось 2 роки, щоб виготовити і оздобити гуцульські костюми в такому вигляді, які вони були представлені на конкурсі. Адже танцювальний номер лише тоді виглядає досконалим, коли в ньому гармонійно поєднані художня постановка, хореографічна майстерність учасників та сценічний костюм. Колектив щиро дякує Дабіжук Тетяні Михайлівні, Пінаєвій Ользі Юріївні за пошиття костюмів. Також від імені колективу дякуємо за підтримку ректору Наталії Іванівні Лазаренко, Первинній профспілковій організації Педуніверситету та її голові Миколі Васильовичу Баюрку, та раді студентського самоврядування університету за підтримку колективу, придбання сценічного взуття та вишитих сорочок.

Висловлюємо слова щирої вдячності деканам факультетів, студенти яких є учасниками колективу: Стефанкову Леоніду Іллічу (ПГФ), Зіньку Юрію Анатолійовичу (ФІЕіП), Яковліву Володимиру Леонтійовичу (ФФВіС) та Кіт Галина Григорівні (ФДПОМ). Сподіваємося, що студенти інших факультетів згодом також стануть учасниками колективу, адже вони є дуже талановитими, і наша мета – дати їм можливість творчо розвиватися.

Участь у конкурсі принесла колективу не лише перемогу (ми стали лауреатами І Премії), визнання своєї майстерності, а й підвищення рівня самооцінки, надала більшої впевненості в своїх силах. Проте, головне – це злагоджена робота усіх його учасників і згуртованість навколо спільної мети. Дуже цінним для нас було те, що пліч-о-пліч на одній сцені під час спільної постановки працювали як досвідчені артисти із професійною багаторічною хореографічною підготовкою у провідних колективах міста Вінниці (Ольга Мельник, Богдан Левченко, Дмитро Попов, Юрій Музика, Назарій Волошин, Кирило Лендя, Анна Рейвах), учасники аматорських колективів за місцем проживання (Вікторія Феліпенко, Жанна Богай, Софія Блідченко, Вікторія Олексієнко, Лілія Шовкалюк, Олеся Загорулько, Аліна Кушта), так і учасники, які народною хореографією почали займатись в стінах рідного університету (Ольга Камінська, Олексій Саприга, Леся Дишель, Олександр Лебедєв, Владислав Петров, Леонід Стефанков, Анастасія Гарнага, Вадим Кланцатий, Іванна Дахнівська, Святослав Лашків, Діана Уманець, Ольга Брух, Олена Слободяник, Михайло Каратнюк, Юрій Янішевський).

Допоки будуть повнитись надією очі учасників колективу, допоки буде у них бажання працювати над собою, допоки буде горіти у серці вогник любові до рідного університету, доти і будуть народжуватись у «Рози вітрів» нові постановки та підкорюватимуться нові творчі вершини!

Тетяна Дабіжук, Вікторія Канська.



переглядів: 1