Майстер-класи із традиційного писанкарства
"ПИШЕМО ПИСАНКУ РАЗОМ НА ДОБРО І ЛЮБОВ"

20.03.2018 р.


З 1 по 31 березня у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського у навчально-науковій лабораторії з етнології Поділля проходять майстер-класи із традиційного писанкарства : "ПИШЕМО ПИСАНКУ РАЗОМ НА ДОБРО І ЛЮБОВ", які відбуваються щовівторка і щочетверга, 15 - 00 17 - 00.( корп. І., ауд. 355) під керівництвом майстра Тетяни Пірус. На одному із майстер-класів ми побували і хочемо з Вами поділитися яскравими світлинами та Пасхальними таємницями.

Із давніх-давен яйце вважалося символом весняного пробудження природи, зародженням життя, продовженням роду тощо.

Прославляючи вічний закон пробудження природи на землі, возвеличували і вшановували водночас один із головних символів цієї пори – яйце, з якого, як вважалось, і почалося життя на Землі. Розписували яйце символічними знаками, котрі згодом трансформувалися в орнамент. Так і виник звичай робити писанки.

На майстер-клас була запрошена бібліотека Педуніверситету, яка презентувала книжково-ілюстративну виставку, присвячену Великодню.

Книги допоможуть підготуватися до найвеличнішого свята – Христового Воскресіння, розкажуть про його релігійний сенс, символіку, українські звичаї та обряди, пов’язані з Великоднім циклом. За допомогою цих видань можна дізнатися, як традиційно в Україні готувалися до Великого посту і як саме постили; які особливості великопісних та пасхальних богослужінь. А ще можна навчитися великодніх пісень, веснянок та віршів і розписати писанку; приготувати смачні святкові страви та довідатися багато іншого.

Було представлено також книги про великодні звичаї наших земляків - Олекси Воропай та Степана Килимника. Доки відбувалась презентація книг, студенти факультету дошкільної ,початкової освіти та мистецтв вже були готові творити. Дівчата зробили традиційний писачок, потім дізнавались про символіку подільських писанок,ознайомились із правилами та заборонами які існують навіть у наш час.

Дві години минули непомітно! Після майстер класу повертались додому із оберегами -писанками. А ще дякували за чудову виставку писанок(їх майже 500),вони експонуються під час майстер-класів. Зазначимо, що писанки є фондовою колекцією Педуніверситету!

Репортаж- Броніслави Федорук, Тетяни Пірус, Ярослави Пилипенко, Олександри Савенець



переглядів: 1