Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.

Чудову виставку «Православні храми Мурованокуриловеччини» привіз до рідного університету випускник інституту історії, етнології та права, нині - методист відділу освіти Мурованокуриловецької РДА Роман Крохмалюк. До проведення заходу долучилися члени фольклорно-етнографічного гуртка, що діє на базі НВК «ЗНЗ ДНЗ с. Вербовець», які чудово справилися з роллю ведучих і розповіли про виняткову роль християнства в історії нашої держави. 15 жовтня 2013 року в музейно-просвітницькому центрі університету відбулося відкриття фотопрезентації сакральної архітектури Мурованокуриловецького району, на якому побували завідувач кафедри філософії, соціально-політичних дисциплін та етнології, професор О.А. Коляструк, заступник директора з виховної роботи інституту історії, етнології та права, доцент В.А. Тучинський, студенти інституту історії, етнології та права та інституту педагогіки, психології і мистецтв.

Один з організаторів виставки, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці смт. Муровані Курилівці, благочинний протоієрей Василій Балан розповідає, що задум учителя історії с. Вербовець Романа Крохмалюка створити експозицію світлин до 1025-річниці Хрещення Русі та 1000-річчя заснування Лядівського монастиря підтримало духовенство району, священики парафій Мурованокуриловецького благочиння, які особисто доклали чимало фізичних і моральних зусиль для відбудови церков, а прихід смт. Муровані Курилівці навіть виступив спонсором, щоб відрядити дітей на відкриття експозиції.




Напрочуд щиро й зворушливо лунали пісні у виконанні вокального ансамблю «Дзвіночок» Мурованокуриловецького районного будинку дитячої творчості, роботою якого керує Л.І. Романовська. Особливо вразив присутніх твір «Краю мій», який Людмила Іванівна (білоруска за походженням) написала для своїх маленьких вихованців.

Звертаючись до майбутніх учителів, заступник директора з виховної роботи інституту історії, етнології і права, доцент В.А. Тучинський, зазначив:

- Мені дуже приємно зустрітися зі своїми земляками. На Мурованокуриловеччині є ще багато не вивченого, таємничого. Роман Крохмалюк уже кілька років поспіль плідно співпрацює з кафедрою філософії, соціально-політичних дисциплін та етнології в реалізації програми «Народна культура Поділля в національному вихованні дітей та молоді». Не так давно ми мали змогу бачити його виставки «с. Житники – мій рідний край, історія жива», «с. Перекоринці: історія та люди», «Епітафія українській хаті?..». Дуже добре, що молодий учитель так активно презентує свою малу батьківщину. Дякую йому за надзвичайно важливу справу й хочу, аби нинішні студенти запам’ятали, як можна досліджувати й популяризувати рідний край.



Репортаж - Ірина Федорчук

Фото - Олександр Кузьминський

переглядів: 1