Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.

31.01.2015 р.





Українське студентство було шоковане звісткою про те, що оздоровлення в університетських санаторіях більше не буде. З 1 січня 2015 року припинено часткове фінансування лікувально-оздоровчих закладів при ВНЗ України у зв’язку з набуттям чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» і введення в дію нового Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Під цю категорію підпадає санаторій-профілакторій Вінницького педуніверситету «Педагог». До цього часу його фінансування частково здійснювалося Фондом соціального страхування. Фонд забезпечував лікування, харчування, заробітну плату працівникам тощо. Видатки на утримання приміщення, комунальні послуги, обладнання брав на себе університет.

15 січня 2015 року в Федерації профспілок Вінницької області відбулося спільне засідання за участю очільників профспілок працівників освіти, охорони здоров’я, керівників трьох вінницьких ВНЗ (педагогічного, технічного, медичного), голів профспілкових комітетів та головних лікарів санаторіїв-профілакторіїв навчальних закладів, представників Вінницької виконавчої дирекції Фонду соціального страхування.

Під час зустрічі було відзначено, що кошти на часткове фінансування санаторіїв-профілакторіїв ВНЗ у 2015 році не передбачено Фондом соціального страхування України. Бюджет Фонду формує і затверджує Кабінет міністрів України.

Відтак, було прийнято спільне звернення до Федерації профспілок України з вимогою ініціювати перед Кабінетом Міністрів України внесення змін до Бюджету і передбачити кошти на часткове фінансування санаторіїв-профілакторіїв ВНЗ.

Голова Вінницької обласної організації Профспілки освітян Сергій Пугачов запропонував звернутися до Вінницької обласної ради з проханням розглянути під час сесії питання про виділення коштів на часткове фінансування санаторіїв-профілакторіїв педагогічного, технічного, медичного університетів на 2015 рік з обласного бюджету.

Для цього профком ВДПУ підготував звернення до голови Вінницької обласної ради Сергія Свитка. Спільно з Радою студентського самоврядування та керівником санаторію-профілакторію було організовано збір підписів. Наразі документ підписали понад 200 студентів. Звернення буде передано до обласної ради (текст звернення додається).

Від імені профспілкового комітету та Ради студентського самоврядування університету підготовлено та направлено звернення до голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана, народного депутата Олексія Порошенка, міністра соціальної політики Павла Розенка (текст звернень додається).

Санаторій-профілакторій «Педагог» існує з 1987 року. За цей час він став справжнім медичним комплексом: тут є фізіотерапевтичний, гінекологічний, масажний, стоматологічний кабінети, зал для занять лікувальною фізкультурою, водні ароматичні ванни.

«Обладнання в стоматологічному кабінеті не гірше, ніж у сучасних клініках, за візит до яких необхідно викласти чималу суму коштів. Наші підопічні мають змогу лікувати зуби майже безкоштовно», – розповідає головний лікар профілакторію Степан Мазур. – У нас студенти мають змогу пройти обстеження й оздоровитися без відриву від навчального процесу».

У лікувальних кабінетах та кімнатах для проживання є все необхідне для комфортного лікування, побуту, відпочинку та навчання. Санаторій-профілакторій може одночасно приймати 100 осіб. Щорічно у ньому оздоровлюється 800 студентів університету.

На першому місці серед захворювань, які лікують у профілакторії, хвороби опорно-рухового апарату. Більше третини студентів зверталися саме з таким діагнозом. Чимало молодих людей страждають захворюваннями серцево-судинної системи, органів травлення.

У санаторії-профілакторії є басейн, лазня, душ Шарко. Однак надання таких послуг неможливе без проведення капітального ремонту відділення водних процедур. Додаткове фінансування для здійснення таких робіт могло б змінити ситуацію, але поки що доводиться задовольнятися тим, що є.

Ще у 2011 році Кабінет міністрів України планував розробити Державну програму оздоровлення та відпочинку студентів, пріоритетом якої мало стати оздоровлення студентської молоді протягом навчального року саме на базі санаторіїв-профілакторіїв. Це – найбільш доступна державна форма організації повноцінного оздоровлення. Тепер же студентів, фактично, позбавляють такого права.



ДОДАТОК 1


Голові Вінницької обласної Ради

Свитку С.М.

Шановний Сергію Михайловичу!

Первинна профспілкова організація ВДПУ імені Михайла Коцюбинського, до складу якої входить майже чотири тисячі студентів денної форми навчання, звертається до Вас у зв’язку з ситуацією, що склалася з фінансуванням санаторіїв-профілакторіїв вищих навчальних закладів.

У зв’язку з набуттям чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» і введення в дію нового Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» призупинено фінансування санаторію-профілакторію «Педагог».

Ця проблема викликала масове невдоволення серед студентів нашого університету, адже санаторій-профілакторій – це єдина можливість оздоровлення студентства, що є малозахищеною категорією суспільства. Припинення фінансування призведе до закриття санаторіїв-профілакторіїв, чого ми не можемо допустити, а відновити їхню роботу фактично буде не реально.

Профспілковий комітет ВДПУ спільно з вищестоящими профспілковими органами надсилає свої звернення у Міністерство соціальної політики України, до Кабінету Міністрів України з вимогами відновити фінансування санаторіїв-профілакторіїв вищих навчальних закладів та внести необхідні зміни до державного бюджету. Вирішення цього питання – довготривалий процес.

Просимо Вас розглянути на сесії обласної Ради питання часткового фінансування санаторіїв-профілакторіїв вищих навчальних закладів м. Вінниці на 2015 р. за рахунок коштів обласного бюджету.


Сподіваємось на Вашу підтримку та позитивне вирішення проблеми.

З повагою голова ППО ВДПУ Баюрко М.В.



ДОДАТОК 2


Народним депутатам України
Гройсману В. Б., Порошенку О. П.,
Міністру соціальної політики Розенку П.В.


Звертаємось до Вас від імені багатотисячного студентського колективу Вінницького державного педагогічного університету імені М.Коцюбинського. У зв’язку з набуттям чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» і введення в дію нового Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» припинено фінансування санаторію-профілакторію «Педагог» при ВДПУ ім.М.Коцюбинського, в якому щорічно оздоровлювалось 800 студентів денної форми навчання.

На сьогодні студентство України поставлено в жорсткі рамки «економії» і фактично втратило гарантовану законодавством єдину можливість оздоровлення у санаторіях-профілакторіях при ВНЗ. Сучасні медичні реформи призвели до того, що студент не може собі дозволити якісне дороге медичне обслуговування (наприклад, стоматологічні послуги). Саме тому, санаторії-профілакторії при ВНЗ є дійсно єдиною студентською оздоровчою структурою. Припинення фінансування призведе до їх повної безповоротної ліквідації.

Просимо Вас допомогти у вирішенні питання фінансування санаторіїв-профілакторіїв ВНЗ України, ініціювавши зміни до Державного бюджету.


З повагою

Голова профкому ВДПУ Баюрко М.В.

Голова студентського самоврядування Забіяка О.О.

переглядів: 1