Fb VSPU
Vk VSPU
VSPU.EDU.UA
ico-vspu
ВІННИЦЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ - ПЛЕКАЄ МУДРЕ, ДОБРЕ, ВІЧНЕ!

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.


3.02.2011 р.


ІІ етап Х Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій "Екософт-2011"

З 1 по 3 лютого 2011 року в рамках Тижня всеукраїнських і міжнародних науково-освітніх проектів "Україна-Європа-Світ 2011” відповідно до Положення, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки від 03.03.2007 № 177 у м. Києві відбувся ІІ етап Х Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій "Екософт-2011”.

Чемпіонат проводиться з метою виявлення та підтримки учнівської молоді, обдарованої в галузі інформаційних технологій. Безпосереднє керівництво чемпіонатом здійснюється Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді під егідою Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

До участі в Чемпіонаті були запрошені учні загальноосвітніх, професійно-технічних і позашкільних навчальних закладів, а також студенти й аспіранти вищих навчальних закладів України.

Змагання відбувалось у два етапи. Перший – заочний. Потрібно було відправити власну розробку з використанням інформаційно-комунікаційних технологій для оцінки колегією журі. У першому етапі прийняли участь близько 200 учасників. За рішенням журі до участі у другому етапі Х Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій "Екософт-2011” з усієї України були запрошені 62 учасники, серед яких 3 аспіранти та 6 студентів нашого навчального закладу.

Підготовка до участі у ІІ етапі проводилась досить активно, адже запрошення до участі надійшли 20 січня, а чемпіонат проводився з 1 по 3 лютого. За цей час учасниками було підготовлено демонстраційні матеріали, постери, рекламні буклети, матеріали доповідей та презентацій. Усі учасники чемпіонату змагались у 4 номінаціях: розробки навчального призначення, web-розробки, розробки спеціального призначення та комп’ютерні анімації.

У категорії «Розробки навчального призначення» свої роботи представляли аспіранти Кобися Алла Петрівна, Кобися Володимир Михайлович, Петрович Сергій Драганович та Максимчук Анна Валентинівна і Сальнікова Ольга Володимирівна (студенти 5 курсу Інституту математики, фізики і технологічної освіти), Комарівський В’ячеслав Дмитрович (студент 3 курсу Інституту математики, фізики і технологічної освіти) та Мацюк Сергій Анатолійович (студент 5 курсу Інституту математики, фізики і технологічної освіти). У категорії «Web-розробки» прийняв участь Бєрзін Олексій Олексійович – студент 5 курсу Інституту математики, фізики і технологічної освіти. У категорії «Розробки спеціального призначення» змагався Лошак Богдан Васильович - студент 3 курсу Інституту математики, фізики і технологічної освіти.

Конкурсні змагання відбувалися у великій залі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Під час захисту проектів використовувалась значна кількість постерів з використанням рекламних і мультимедійних матеріалів. Спонсорами проведення конкурсу виступали відомі в Україні та світі компанії: «Лабораторія Касперського», «1С», видавництва журналу «hi-tech», газет «Інформатика у школі», «Математика у школі», «Фізика у школі», безліч інших організацій та компаній.До складу журі входили професіонали в області інформаційних технологій: викладачі КНУ ім. Т.Г. Шевченка (кафедра кібернетики), НТУ – КПІ (факультет інформатики та обчислювальної техніки), НАУ (факультет інформатики та комп’ютерної інженерії), а також представники інституту патентування та представники і члени ЮНЕСКО.

За підсумками ІІ етапу Х Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт 2011» нагороджено:

  Дипломами Міністерства освіти та науки, молоді та спорту України, Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді:
 • призера ІІ етапу Х Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт 2011» Кобисю Аллу Петрівну аспіранта 2 року навчання за спеціальністю 13.00.04 «Теорія і методика професійної освіти» Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського за кращу авторську розробку в номінації «Неординарна творча розробка» в категорії «Навчальні програми» з програмним засобом «Педагогічний програмний засіб з основ моделювання математичних процесів та явищ засобами Macromadia Flash».
 • призера ІІ етапу Х Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт 2011» Кобисю Володимира Михайловича аспіранта 3 року навчання за спеціальністю 13.00.04 «Теорія і методика професійної освіти» Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського за кращу авторську розробку в номінації «За максимальну функціональність продукту» в категорії «Навчальні програми» з програмним засобом «Навчальний посібник з дисципліни «Інформаційно-комунікаційні технології в навчальному процесі» (лабораторний практикум з електронним супроводом)».
 • призера ІІ етапу Х Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт 2011» Петровича Сергія Драгановича аспіранта 4 року навчання за спеціальністю 13.00.04 «Теорія і методика професійної освіти» Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського за кращу авторську розробку в номінації «За максимальну функціональність продукту» в категорії «Навчальні програми» з програмним засобом «Використання Wap-технологій в навчальному процесі».
 • призера ІІ етапу Х Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт 2011» Комарівського В’ячеслава Дмитровича студента 3 курсу Інституту математики, фізики і технологічної освіти, спеціальності «Математика» Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського за кращу авторську розробку в номінації «За високий професійний рівень продукту» в категорії «Навчальні програми» з програмним засобом «Web-розробка: Геометричні побудови».
 • призера ІІ етапу Х Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт 2011» Лошака Богдана Васильовича студента 3 курсу Інституту математики, фізики і технологічної освіти, спеціальності «Технологічна освіта» Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського за кращу авторську розробку в номінації «За стильність оформлення та якісний інтерфейс» в категорії «Програми спеціального призначення» з програмним засобом «Автоматизована довідкова система керування роботою кафедри».
 • призера ІІ етапу Х Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт 2011» Максимчук Анну Валентинівну студентку 5 курсу Інституту математики, фізики і технологічної освіти, спеціальності «Математика» Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського за кращу авторську розробку в номінації «За високу суспільно-корисну спрямованість» в категорії «Навчальні програми» з програмним засобом «Навчальний телекомунікаційний проект «Кредит як спосіб стати самостійним».
 • призера ІІ етапу Х Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт 2011» Сальнікову Ольгу Володимирівну студентку 5 курсу Інституту математики, фізики і технологічної освіти, спеціальності «Математика» Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського за кращу авторську розробку в номінації «За високу суспільно-корисну спрямованість» в категорії «Навчальні програми» з програмним засобом «Навчальний телекомунікаційний проект «Фінансова незалежність неповнолітніх: реалії та перспективи».
  Грамотами Міністерства освіти та науки, молоді та спорту України, Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді:
 • учасника ІІ етапу Х Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт 2011» Мацюка Сергія Анатолійовича студента 5 курсу Інституту математики, фізики і технологічної освіти, спеціальності «Трудове навчання і основи інформаційних технологій» Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського за авторську розробку в категорії «Навчальні програми» з програмним засобом «Використання реляційних баз даних на уроках трудового навчання у СЗШ ІІІ ступеня».
 • учасника ІІ етапу Х Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт 2011» Бєрзіна Олексія Олексійовича студента 5 курсу Інституту математики, фізики і технологічної освіти, спеціальність «Трудове навчання і основи інформаційних технологій» Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського за авторську розробку в категорії «Навчальні програми» з програмним засобом «Використання реляційних баз даних на уроках трудового навчання у СЗШ ІІІ ступеня».
  Грамотою Міністерства освіти та науки, молоді та спорту України, Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді:
 • Кадемію Майю Юхимівну - наукового керівника аспіранта 2 року навчання за спеціальністю 13.00.04 «Теорія і методика професійної освіти» Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Кобисі Алли Петрівни, що представляла авторську розробку в категорії «Навчальні програми» «Педагогічний програмний засіб з основ моделювання математичних процесів та явищ засобами MacromadiaFlash», яка посіла призове місце у Всеукраїнському чемпіонаті з інформаційних технологій «Екософт 2011».
 • Кадемію Майю Юхимівну - наукового керівника аспіранта 3 року навчання за спеціальністю 13.00.04 «Теорія і методика професійної освіти» Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Кобисі Володимира Михайловича, що представляв авторську розробку в категорії «Навчальні програми» «Навчальний посібник з дисципліни «Інформаційно-комунікаційні технології в навчальному процесі» (лабораторний практикум з електронним супроводом)», яка посіла призове місце у Всеукраїнському чемпіонаті з інформаційних технологій «Екософт 2011».
 • Кадемію Майю Юхимівну - наукового керівника аспіранта 4 року навчання за спеціальністю 13.00.04 «Теорія і методика професійної освіти» Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Петровича Сергія Драгановича, що представляв авторську розробку в категорії «Навчальні програми» «Використання Wap-технологій в навчальному процесі», яка посіла призове місце у Всеукраїнському чемпіонаті з інформаційних технологій «Екософт 2011».
 • Кобисю Аллу Петрівну - наукового керівника студентки 5 курсу Інституту математики, фізики і технологічної освіти, спеціальності «Математика» Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Сальнікової Ольги Володимирівни, що представляла авторську розробку в категорії «Навчальні програми» «Навчальний телекомунікаційний проект «Фінансова незалежність неповнолітніх: реалії та перспективи», яка посіла призове місце у Всеукраїнському чемпіонаті з інформаційних технологій «Екософт 2011».
 • Кобисю Аллу Петрівну - наукового керівника студента 3 курсу Інституту математики, фізики і технологічної освіти, спеціальності «Технологічна освіта» Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Лошака Богдана Васильовича, що представляв авторську розробку в категорії «Навчальні програми» «Автоматизована довідкова система керування роботою кафедри», яка посіла призове місце у Всеукраїнському чемпіонаті з інформаційних технологій «Екософт 2011».
 • Кобисю Володимира Михайловича - наукового керівника студентки 5 курсу Інституту математики, фізики і технологічної освіти, спеціальності «Математика» Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Максимчук Анни Валентинівни, що представляла авторську розробку в категорії «Навчальні програми» «Навчальний телекомунікаційний проект «Кредит як спосіб стати самостійним», яка посіла призове місце у Всеукраїнському чемпіонаті з інформаційних технологій «Екософт 2011».
 • Сисоєву Олену Анатоліївну - наукового керівника студента 5 курсу Інституту математики, фізики і технологічної освіти, спеціальності «Математика» Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Комарівського В’ячеслава Дмитровича, що представляв авторську розробку в категорії «Навчальні програми» «Web-розробка: «Геометричні побудови», яка посіла призове місце у Всеукраїнському чемпіонаті з інформаційних технологій «Екософт 2011».
  Подякою Міністерства освіти та науки, молоді та спорту України, Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді:
 • Кобисю Аллу Петрівну - аспіранта Вінницького державного педагогічного університету за підготовку учасників та активну участь у Всеукраїнському чемпіонаті з інформаційних технологій «Екософт 2011».
 • Кобисю Володимира Михайловича - аспіранта Вінницького державного педагогічного університету за підготовку учасників та активну участь у Всеукраїнському чемпіонаті з інформаційних технологій «Екософт 2011».

Переможці та їх керівники були нагородженні дипломами, грамотами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, а також цінними призами та подарунками: ліцензійними програмами «Антивірус Касперського», річною підпискою на журнал hi-tech, продукцією та документацією компанії 1С, флеш-картами, стікерами, ручками, міні-постерами, буклетами тощо.

Учні старших класів загальноосвітніх навчальних закладів з числа переможців чемпіонату отримали запрошення до участі у Всеукраїнському конкурсі "Інтел-Еко Україна-2011” ? національному етапі Міжнародного конкурсу Intel ISEF 2011 та фіналі Міжнародного конкурсу комп’ютерних проектів "INFOMATRIX 2011”. Нажаль, студенти та аспіранти вищих навчальних закладів у цю вікову категорію не входять.

Загальне враження від конкурсу позитивне. Висловлюємо подяку керівництву нашого навчального закладу за фінансову підтримку учасників конкурсу. Ми задоволені і раді, що прийняли участь і здобули перемогу. Тепер розуміємо, що витрачені години підготовки та хвилювання, недоспані ночі, обмежене спілкування з друзями не пройшли марно – ми переможці у найпрестижнішому всеукраїнському конкурсі.


Вітаємо переможців!