Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.


27.04.2015 р.


«У БОРОТЬБІ ІДЕЙ ГИНУТЬ ЛЮДИ»

27 квітня до Вінницького педуніверситету завітав психолог, капітан українського війська, боєць полку «Азов» Петро Українець, який розповів студентам-журналістам про інформаційну війну в сучасному суспільстві, зокрема наголосив на важливості психологічного й емоційного факторів. «Маніпуляція – то зброя, яка в рази потужніша куль. Нині в Україні війна в усіх її проявах. Наш інформаційний сектор контролюється Росією. Ми зобов’язані звільнити Батьківщину від прута, який душить принципи, волю та силу нашої нації», – зауважив психолог.

Гість наголосив на тому, що зараз як ніколи важливо журналістам вміти мислити, аналізувати, об’єктивно оцінювати дійсність і контролювати власну свідомість: «Дуже вагомим є контекст, фон інформації, адже здебільшого саме він визначає сприйняття, зміст, природу та психологію повідомлень».




Виступ був насичений різноманітними історіями з особистого професійного життя, спогадами про перебування в зоні АТО й наочними прикладами, зокрема студенти переглянули відео, в якому українські бійці нібито живцем спалюють людину. Насправді ж це обман, створений російськими мас-медіа. Видовище вразило присутніх. П. Українець пояснив, що такі провокації організовують з метою психологічного тиску, який породжує недовіру, зневагу й ненависть до Збройних Сил України, які воюють на Донбасі.

Насамкінець серйозної бесіди психолог запевнив, що незважаючи на всі негаразди в нашій державі, українці – унікальна й сильна нація. Ми обов’язково вистоїмо. Потрібно лише вірити у власні сили, розуміти й допомагати один одному, усвідомити, що могутність – в єдності. Свого часу український літератор Юрій Яновський писав: «Тому роду не буде переводу, у якому браття милують згоду!».



Репортаж - Ірина Богачук

переглядів: 1