Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.

1.03.2011 р.

Інститут математики, фізики і технологічної освіти

Весело, сміливо, запально, блискавично! Саме так у перший вівторок березня 2011 року пройшли «Козацькі розваги» – конкурс сильної половини нашого студентства – захисників Вітчизни, слави і честі рідного університету, участь у якому взяли студенти різних курсів ІМФТО. Назви 6 команд - «Сало», «Спартанці», «Кулак», «Козачата», «Козаки Поділля», «Максимум» - відображали сутність та історичні витоки змагань з боротьби, розваг та звичаїв українського народу. Ватажки Владислав Пастушенко, Дмитро Лукаш, Микола Коміссаренко, Микола Будяк, Станіслав Поліщук, Микола Швець разом зі своїми козаками-побратимами представили девізи, що мали і серйозне, й жартівливе тлумачення.

В інтелектуальному конкурсі учасники відповідали на цікаві запитання: що означає слово «козак»? який устрій мало козацьке військо? із скількох родів військ складаються Збройні сили України? що таке військова присяга? та ін. Найсильнішими в цьому змаганні були учасники команди «Сало». Під час піднімання гирі вразила глядачів команда першокурсників «Максимум», яка виборола найкращий результат: кожен з хлопців по черзі п’ять разів підняв гирю вагою 16 кг, і все це відбулося в рекордний час - за 40,47 сек. Окремі члени журі - доц. В.С.Гаркушевський та Д.І.Коломієць - на початку конкурсу теж демонстрували свою вправність у підйомі гирі, мабуть, одержали немалий запал від змагань.

Весело й безтурботно стрибали хлопці через скакалку. Окремі з них показали власні техніки: «козлик», «віртуоз», «неспроможний». А як сміявся зал! І знову вразили учасники команди «Максимум» Андрій Сопрун, Владислав Пастушенко, Денис Кононов, Олександр Стратій – вони виявилися найспритнішими. А перемогу в конкурсі здобули «Козачата» (капітан – Дмитро Лукаш). Ось вам і командна боротьба!



Цікавим було рішення команд щодо створення монументальних композицій, пов’язаних з історією козацького роду: «Пам’ятник Богдану Хмельницькому на коні», «Написання листа козаків турецькому султанові», «Козаки на полюванні», «Їхав козак на війноньку», «Іван Богун б’є ляхів», «Катерина ІІ зустрічає козаків». Перемогу у цьому випробуванні здобула команда «Кулак» (капітан – Микола Коміссаренко), яка реалістично змалювала картину полювання.

За результатами усіх конкурсів (а їх було аж 7), першість у змаганнях здобула команда «Максимум» (от вам і 1 курс!), за ними впритул йшли «Спартанці», рішуче перетягнувши канат в останньому конкурсі (мабуть, добре пообідали перед конкурсом. От такі козаки!)

Крилатим став вислів журі під час оголошення результатів та висловлення своїх вражень і побажань учасникам: «Щоб «Козаки Поділля» мали сильні «Кулаки», добре їли «Сало», були справжніми «Спартанцями» і з «Максимумом» народжували маленьких «Козачат»»!».