Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.

31.03.2011 р.


Традиційно, наприкінці березня, проходить обласна виставка технічної творчості: «Наш пошук і творчість – тобі Україно» і безумовно постійними її учасниками є студенти та викладачі Вінницького державного педагогічного університету.

Так і цього разу свої роботи на виставці представили студенти напряму підготовки «Технологічна освіта» під керівництвом доц. Ковальова Ю.Г., доц. Зузяк Т.П., доц. Пінаєвої О.Ю. Представлені роботи відображають ступінь підготовки та різноплановість у опануванні видами декоративно-ужиткового мистецтва та технолого-конструкторської діяльності що здійснюється у процесі їхнього навчання. У відкритті виставки взяли участь представники Обласного управління освіти, Обласного центру технічної творчості учнівської області та нашого університету, зокрема заступник директора з наукової роботи Інституту математики, фізики і технологічної освіти доц. Бойчук В.М., який є головою журі.


Народні іграшки, вироби з бісеру, квілінг, вишивки, кораблі, літаки, орігамі, витинанки, сувеніри, технічні пристрої - далеко не повний перелік того, що можна було побачити на обласній традиційній регіональній виставці технічної творчості учнівської молоді у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї. Цьогорічна експозиція нараховувала понад 500 робіт з усіх регіонів області.

- Ця виставка – якісний показник результативної діяльності гуртків та кожного вихованця, стимул для розвитку й самоствердження учнівської молоді у середовищі однолітків, - переконаний в.о. директора обласного Центру технічної творчості учнівської молоді Петро Жупанов.

Разом із виставкою «Наш успіх і творчість – тобі, Україно!» проходить конкурс робіт гуртківців початкового моделювання, участь у якій беруть учні початкової школи.

На виставці-конкурсі були представлені роботи вихованців гуртків «Квілінг» та «Оригамі» дитячо-юнацького Центру Липовецького району, якими керує студентка 4 курсу ІППМ Тетяна Оцабера. Дівчина захоплюється творчістю та мистецтвом досить тривалий час. Вона шиє креативні м’які іграшки, одяг, займається фотографією, квілінгом, оригамі, малюванням, а свої знання та уміння передає дітям. Наполегливість, терпіння, творча уява й фантазія, майстерність – все це відображається в роботах вихованців Т. Оцабери.

Чи стануть ці юні творці інженерами, конструкторами, дизайнерами, ще не відомо, та й це, мабуть, не головне. Проте усі вони зараз займаються улюбленим заняттям, виховуються на кращих зразках науки і творчості.