Відкриття Міжнародного інституту вивчення травми

05.09.2023 р.

У Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського відбулося відкриття Міжнародного інституту вивчення травми.

Міжнародний інститут вивчення травми започатковано за ініціативи Міжнародного центру психічного здоров’я та прав людини (м. Боулдер, ш. Колорадо, США) та кафедри психології та соціальної роботи ВДПУ ім. М. Коцюбинського. Юридичним закріпленням ініціативи стало підписання угоди про співпрацю між установами в особі ректора Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Наталії Лазаренко та клінічного директора Міжнародного центру психічного здоров'я та прав людини Геї Логан.

Інститут покликаний готувати кваліфікованих травматерапевтів, надаватиме студентам професійні компетенції, що допомагатимуть у психологічній допомозі дітям та дорослим, передбачає проведення супервізійних занять для фахівців-психологів.

З вітальним словом до колег та гостей звернулися:

Наталія Лазаренко, доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник освіти і науки України, ректор Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського;

перший заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації - Наталя Заболотна;

директор Департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко;

Гея Логан - клінічний директор Міжнародного центру психічного здоров'я та прав людини;

Дуглас Гарднер – резидент координатор ООН і резидент представник програми розвитку ООН в Україні з 2000 по 2004 р.

До обговорення щодо важливості створення та діяльності Міжнародного інституту вивчення травми долучилися:

Ольга Паламарчук – доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри психології та соціальної роботи;

Тетяна Комар – кандидат психологічних наук, доцента кафедри психології та соціальної роботи;

Патрисія Толлісон – спеціаліст з дитячої психотерапії, сертифікований груповий пеихотерапевт, доктор філософії, викладач Міжнародного інституту вивчення травми;

Мері Сусілло - груповий аналітик з горювания, груповий терапевт, викладач Міжнародного інституту вивчення травми;

Юлія Щербань, військовослужбовець, психолог;

Джорджа Бермудеса – доктор філософії, психоаналітик суспільства, викладач Міжнародного інституту вивчення травми;

Наомі Річман - викладач Міжнародного інституту вивчення травми, терапевт шлюбу та сім'ї, психотерапевтка, яка спеціалізується на психотерапії дорослих і підлітків, а також на гомеопатичному лікуванні емоційних розладів у дітей і дорослих;

Монік Леферінк – груповий терапевт, викладач Міжнародного інституту вивчення травми.

Відкриття інституту є очікуваним результатом плідної діяльності кафедри психології та соціальної роботи пов’язаної з наслідками війни. Спільно зі співробітниками лабораторії консультативної психології та психотерапії Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України викладачі проходили навчання за програмою підвищення кваліфікації, брали участь у численних вебінарах, організованих Українським інститутом Когнітивно-поведінкової терапії, були учасниками програми «Діти і війна: навчання технік зцілення» Центру здоров'я та розвитку «Коло сім’ї» та Українського інституту Когнітивно-поведінкової терапії. Вдосконалено навчальні плани для підготовки здобувачів за спеціальностями 053 Психологія та 231 Соціальна робота.

Війна об'єднала колег – психологів задля спільної справи – надання психологічної допомоги усім тим, хто так її потребує, хто пережив важкі психотравмуючі події.