Кафедра журналістики, реклами та зв'язків з громадськістю

До уваги абітурієнтів! Вичерпні й кваліфіковані консультації щодо вступу на спеціальність "Журналістика" можете отримати у телеграм-чаті кафедри

Майбутніх медійників у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського готує кафедра журналістики, реклами та зв’язків з громадськістю


Фахова підготовка майбутніх журналістів здійснюється за ОС бакалавра та магістра за освітніми програмами «Журналістика». 

Кафедру очолює кандидат наук з соціальних комунікацій, доцент Віталій Гандзюк.

«У чому унікальність освітніх програм кафедри? Чому абітурієнти мають обрати саме нас?»

читати далі...

Ми готуємо універсальних журналістів, які після закінчення університету можуть працювати у різних видах медіа – на телебаченні, радіо, в друкованій періодиці, а також фахівців для цифрових медіа, інтернет-комунікацій. Наша мета – сприяти формуванню професіоналів, журналістів нового бачення світу, оригінального мислення, гострого, чесного слова, справжніх бійців інформаційного фронту, – зазначає Віталій Гандзюк.

Цілями освітньої програми є формування у здобувачів вищої освіти інтегральних, загальних і фахових компетентностей, комплексу знань та умінь для застосування в професійній діяльності у галузі журналістики.

У переліку дисциплін є 75 % обов’язкових та 25 % вибіркових, які сприяють побудові індивідуальної освітньої траєкторії студентів завдяки праву на вільний вибір дисциплін.

Підготовка фахівця передбачає вивчення традиційних журналістикознавчих дисциплін, зокрема курсів теорії та історії журналістики, методики журналістської діяльності, психології журналістської творчості, медіаправа, журналістської етики, газетно-журнального виробництва, телевиробництва, радіовиробництва, фотожурналістики, агенційної журналістики, інтернет-журналістики, діджитал-журналістики, розслідувальної журналістики, інформаційних технологій у медіагалузі, теорії, історії та практики видавничої справи та редагування, реклами та зв'язків із громадськістю тощо.

Для проходження практики та стажування студенти можуть бути направлені до обласних, міських та районних періодичних видань Вінниччини й інших регіонів України, інформагенств, онлайн-медіа, телерадіокомпаній, пресслужб: редакція газети «Вінниччина», Редакція газети «Вінницька газета», Редакція газети «RIA» (м. Вінниця), КП «Редакція газети «Липовецькі вісті» (м. Липовець, Вінницька обл.), ПП «Редакція газети «Новий шлях» (м. Полонне, Хмельницька обл.), ПП «Дунаєвецький вісник» (м. Дунаївці, Хмельницька обл), ПП «Редакція районної газети та радіомовлення «Вісті Тепличчини» (смт Теплик), ПП «Редакція міськрайонної газети «Життєві обрії» (м. Хмільник), ТОВ «Редакція газети «Вільний голос» (м. Коломия, Івано-Франківська обл.), КО «Редакція Вінницької регіональної газети «Подільська зоря» (м. Вінниця), ТОВ «Редакція Бердичівської міськрайонної газети «Земля Бердичівська» (м. Бердичів), ТОВ «Редакція газети «РІО Бердичів» (м. Бердичів), ПП «Редакція «Жмеринська газета» (м. Жмеринка), Редакція газети «Прибузькі новини» (м.Немирів), КП «Редакція газети «Наше місто»  (Хмельницька обл., м.Старокостянтинів), ГО «Центр соціально-політичного моніторингу «Вектор» (сайт «Новини Вінниці»), КПРК «Місто над Бугом», Радіо «Київ FM», ТОВ «Телерадіокомпанія «ТАКТ», КП «Хмільницьке районне радіомовлення», КП «Редакція Тульчинського радіомовлення», МКП–ІТА «ВІТА», ОА ВГТРК «Вінниччина», Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА, Управління фізичної культури та спорту Вінницької облдержадміністрації, Вінницький обласний молодіжний центр «Квадрат», Управління державної служби з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області та ін.

Технічне забезпечення

Для проведення навчальних занять та контрольних заходів для студентів, які здобувають журналістський фах, в університеті облаштовано аудиторії, лабораторії, комп’ютерні класи з відповідним  мультимедійним обладнанням. Є радіостудія, телестудія, освітній хаб NotBox і медіа-центр, техніку яких використовують для виконання студентських проєктів, кваліфікаційних робіт, створення медіапродуктів на заняттях. В університеті наявна відповідна соціально-побутова інфраструктура: бібліотеки, пункти харчування, мистецький центр, спортивні зали, стадіон тощо. 

Співпраця з зарубіжними університетами

Міжнародна співпраця кафедри журналістики, реклами та зв’язків з громадськістю зреалізовується в кількох аспектах: публікація наукових досліджень викладачів та студентів у збірниках, що індексуються у базах Web of Science і Scopus; участь у міжнародних науково-педагогічних стажуваннях (м. Влоцлавек, Республіка Польща, Куявський університет, Інститут науково-дослідний Люблінського науково-технологічного парку, м. Люблін (Республіка Польща), членство у науковій організації «Центр українсько-європейського наукового співробітництва» (Польща); участь у міжнародних науково-практичних конференціях («International scientific innovations in human life» (Великобританія), «Science and technology: problems, prospects and innovation» (Осака, Японія), «Innovations and prospects of world science» (Ванкувер, Канада).

Серед міжнародних можливостей для студентів-журналістів ВДПУ ім. М. Коцюбинського доступні як довгострокові, так і короткострокові пропозиції стажувань, зокрема студенти мають змогу пройти відбір на програму Erasmus+ та провести навчальний семестр в одному з закладів вищої освіти Європи чи Америки. 

Щороку студенти, що проявили найбільшу вмотивованість у навчанні та найкращу академічну успішність, мають нагоду взяти участь у Міжнародній мультимедійній школі.

Здобувачі мають можливість прослухати курси та лекції іноземних журналістів та медіафахівців на платформі Prometheus тощо. 

Випускники кафедри та їхні досягнення

За майже 20 років свого існування кафедра журналістики, реклами та зв’язків з громадськістю виховала вже не один десяток журналістів: теле- й радіоведучих, кореспондентів, інших працівників медійної сфери. Випускники, які нині працюють за фахом, підтримують зв’язки із кафедрою, зустрічаються з майбутніми журналістами, розповідають про сучасні реалії у медіасфері, розкривають професійні секрети та діляться власним досвідом.

На жаль, останні події у нашій країні позбавили живого спілкування та зустрічей випускників зі студентами в аудиторіях університету. Попри все, викладачі намагаються залучати їх в онлайн-форматі, а також домовляються про проходження практики.  

Серед тих, хто постійно відгукується і проводить майстер-класи для нинішніх студентів, варто назвати імена таких випускників: Марія Супрун, Альона Літвіцька, Юлія Дзигаленко, Катерина Зулінська, Анастасія Антонюк, Ольга Антоновська, Світлана Герук (телеканал «ВІТА»), Світлана Пашенько, Анастасія Голошивець (телеканал «Вінниччина»), Ірина Вдовиченко, Юлія Мельник, Руслана Ткачук (телеканал «Суспільне. Вінниця»), Марина Рева (телеканал «Апостроф ТБ»), Вероніка Кордон (телеканал «1+1»), Діана Колесник (телеканал «Суспільне. Хмельницький», Світлана Наконечна (газета «Ямпільські вісті»), Інна Галецька – радіо «Місто над Бугом», Євгеній Починок, Діана Колногузова (Департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради, Тетяна Колодій (прес-служба компанії «Енера»), Артем Паридуха (прес-служба ВПС України), Ліна Корнилюк (прес-служба Немирівської міської ради, Дарина Дідик , Анастасія Мішко (прес-служба Вінницької обласної ради), Олександра Микитчак (інформаційний бюлетень «Час громади» Теофіпольської селищної ради) та інші.

Випускники постійно долучаються до обговорення освітніх програм спеціальності 061 Журналістика у Вінницькому педагогічному університеті. 

Контакти:

Сайт: sites.google.com/vspu.edu.ua/depjorn/first 

Електронна пошта: v.o.handziuk@gmail.com 


Історія кафедри
Кафедру журналістики було створено у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського 2 жовтня 2006 року

читати далі...

Оскільки до цього часу в обласних та районних газетних виданнях, на радіо та телебаченні працювали переважно випускники філологічного та історичного факультетів, з ініціативи декана-директора інституту філології й журналістики, доц. В. Я. Теклюк та за сприяння ректора університету, проф. О. В. Шестопалюка було прийнято рішення в межах педагогічного закладу відкрити нову спеціальність «Журналістика» і провести набір абітурієнтів.

Тепер фахова підготовка майбутніх журналістів здійснюється за СВО бакалавра (3 роки 10 місяців) та магістра (1рік 4 місяці). Теоретичне і практичне навчання студентів охоплює вивчення методів та технологій збирання інформації, її аналізу, інтерпретації, опрацювання, втілення у певну форму й поширення засобами масової комунікації.

У 2014 р. ліцензовано ще один напрям підготовки «Реклама і зв’язки з громадськістю» та структурний підрозділ реорганізовано в кафедру журналістики, реклами та зв'язків з громадськістю. Це нова сфера діяльності, що стрімко розвивається та сприяє співпраці, встановленню комунікації між соціумом і ЗМІ, органами державної влади, клієнтами організацій. Фахівці з реклами та PR розробляють та реалізують рекламні кампанії в ЗМІ, створюють концепції промо-роликів, займаються дослідженнями медіаринку. У 2018 році відбувся перший випуск бакалаврів-фахівців з реклами та зв’язків з громадськістю. У цьому ж році набір вступників здійснено за спеціальністю «061 Журналістика», спеціалізацією «Реклама та зв'язки з громадськістю», ступенем вищої освіти бакалавра та магістра.

Першим завідувачем кафедри став доктор філологічних наук, професор П. С. Дудик. У різні періоди кафедру очолювали кандидат філологічних наук, доцент Л. В. Супрун, кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент В. О. Гандзюк, доктор історичних наук, доцент С. Д. Гальчак, доктор філологічних наук, професор І. Я. Завальнюк, кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент У. О. Лешко. Із березня 2021 р. виконувати обов’язки завідувача кафедри журналістики, реклами та зв’язків з громадськістю доручено кандидату філологічних наук, доценту В. М. Каленичу.

З 2023 року кафедру очолює кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент Віталій Гандзюк.

Науково-популярне видання «Вінницька школа журналістики. Перше десятиліття» (до 10-ої річниці з часу заснування кафедри журналістики, реклами та зв’язків з громадськістю  Вінницького педуніверситету) має на меті познайомити читачів з історією створення та функціонування кафедри журналістики, реклами та зв’язків з громадськістю Вінницького державного  педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, професорсько-викладацьким складом, відомими випускниками-медійниками, навчально-методичною діяльністю структурного  підрозділу, теоретичною й практичною підготовкою студетської молоді. У виданні йдеться про минуле й сьогодення кафедри, досягнення кафедрального колективу, представленні в архівних свідченнях та ілюстративному матеріалі, а також перспективи розвитку {читати}.

Новини кафедри