Fb Fb Fb

УЧАСТЬ ВИКЛАДАЧІВ УНІВЕРСИТЕТУ В РОБОТІ ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ, ПРИУРОЧЕНОЇ 660-РІЧЧЮ М. ХМІЛЬНИКА

21.09.2022 р.

В конференц-залі Хмільницької міської ради відбулося пленарне засідання історико-краєзнавчої конференції «Хмільницький край на мапі України». У своєму вітанні міський голова Микола Юрчишин розповів про основні історичні віхи Хмільника й про соціально-економічний стан міста в умовах новітньої російсько-української війни, схарактеризував вектори його подальшого розвитку.

Науковими доповідями пленарного засідання охоплено історію Хмільниччини від найдавніших часів до сьогодення. Особливо актуальною була тема Синьоводської битви 1362 року, ювілей якої цьогоріч відзначають в Україні.

Цікавими формами роботи конференції виявилися й робочі екскурсії до історичних пам’яток Хмільника та його околиць. Учасники заходу ознайомилися з монументальною кам’яною архітектурою міста, зокрема з костелом Пресвятої Трійці, збудованим у 1603 році, оглянули вцілілу замкову вежу 1534 року, відвідали історичний музей і музей «Черевичок», присвячений декоративним чобіткам, в якому зібрано понад шість тисяч екземплярів з 65 країн світу, побували на території палацу Ксідо – яскравого прикладу архітектури неокласицизму в Україні.

За результатами історико-краєзнавчого форуму та за сприяння Хмільницької міської ради, хмільницького міського голови Миколи Юрчишина, народного депутата України Петра Юрчишина опубліковано ґрунтовний за змістом і логічний за структурою збірник наукових праць. Видання адресоване науковцям, краєзнавцям, учителям, учням, усім, хто цікавиться історією Подільського краю.

Юрій Степанчук – професор кафедри історії України