УЧАСТЬ ВИКЛАДАЧІВ УНІВЕРСИТЕТУ В РОБОТ НАУКОВО-КРАЄЗНАВЧОГО СЕМІНАРУ, ПРИУРОЧЕНОГО ІСТОРІЇ МІКРОРАЙОНУ СЛОВ’ЯНКА

01.08.2023 р.

Учасники семінару побували на вкритих рясною зеленню, затишних вуличках одного з наймолодших мікрорайонів Вінниці – Слов’янці. Тут щільно межують одноповерхові старі хати, нові котеджі та дев’ятиповерхові будинки радянського періоду.

Корінний мешканець Слов’янки, краєзнавець, відомий вінницький історик Анатолій Лисий розповів історію мікрорайону, зазначивши, що до Другої світової війни цей район був великим полем із поодинокими приватними будиночками. Після війни Анатолій Кононович ходив пішки на навчання до сімнадцятої школи, адже громадського транспорту тоді не було.

Голова правління Вінницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України, професор Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Сергій Гальчак зіставив історію Слов’янки з історією мікрорайону Вишенька, який межує з нею. Сергій Дмитрович звернув увагу на житлові забудови, створені в традиційному подільському архітектурному стилі ще в першій половині XX ст.

Голова Вінницької обласної організації Національної спілки журналістів України, краєзнавець Василь Паламарчук розповів, як у 60-70 роках минулого століття на Слов’янці створювали промислову зону, будуючи заводи «Термінал», «Кристал», «Картографічну фабрику» та ін.

На семінарі панувала конструктивна і водночас толерантна та доброзичлива атмосфера. Його учасники висновкували, що така форма фахового дискурсу сприяє популяризації регіональної історії, зокрема історії Вінниці, яка в цьому році відзначає свій славний 660-літній ювілей.

Юрій Степанчук,
професор ВДПУ імені Михайла Коцюбинського