ІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНА ВІТАЛЬНЯ

10.01.2023 р.

На кафедрі педагогіки, професійної освіти та управління освітніми закладами у контексті вивчення дисципліни «Історія педагогіки» започаткована така форма роботи, як історико-педагогічна вітальня (керівник – доц. Волошина О.В.). Мета проведення такої роботи – залучати здобувачів вищої освіти до вивчення педагогічного краєзнавства нашого краю, в нетрадиційній формі представляти спадщину педагогів та громадських діячів минулого.

У 2023 році були проведені лекційні заняття, присвячені 105-річниці з дня народження В.О. Сухомлинського

Робота в 2022 році проходила під егідою відзначення 110 річниці ВДПУ. Були створено 5 промороликів про історію університету, про історію факультету іноземних мов, про роки навчання Стельмаха в нашому університеті. Також створений веб-квест для майбутніх учителів про історію нашого університету.

У 2021 році працювали над буктрейлерами, присвяченим книгам з педагогічної тематики ( до творів В.О. Сухомлинського; Г.С. Сковороди – в контексті святкування 300 років з дня народження українського філософа) Колодій Іванна, Ткачук Ольга посіли ІІІ місце у VII Всеукраїнському фестивалі буктрейлерів та промороликів Book Fashion серед студентів у номінації «Буктрейлер до книги за шкільною програмою» - за створення буктрейлера до книги В. О. Сухомлинського «Казки школи під голубим небом».

Зі студентами відвідали «Пироговський пікнік», який був проведений в музеї-садибі М. Пірогова, також екскурсію, присвячену особливостям організації освіти на Вінниччині в краєзнавчому музеї (викладачі Волошина О.В., Давидюк М.О.).

У 2020 році працювали над календарями, присвяченими видатним випускникам ВДПУ, традиціям нашого університету.

У 2019 році засідання історико-педагогічної вітальні було присвячене таким ювілейним датам 2019 року: 195 - річчю з дня народження К.Д. Ушинського, 205-річчю з дня народження Т.Г. Шевченка, 1000-літтю з дня початку правління Ярослава Мудрого. Студенти факультетів іноземних мов, філології і журналістики, фізичного виховання і спорту підготували цікаві проєкти: «Імплементація ідей К.Д. Ушинського в контексті впровадження Нової української школи», «Плеяда педагогічних ідей Т.Г. Шевченка», «Спадщина Ярослава Мудрого крізь призму століть вітчизняної історії».