Конференція «UkrainEU: Інтеграція України в ЄС. Партнерство»

30.08.2024 р.

У Вінниці відбулася конференція «UkrainEU: Інтеграція України в ЄС. Партнерство» за участю європейських партнерів, представників влади, закладів вищої, професійно-технічної освіти та громадських організацій.

Співорганізатором конференції є Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського разом з Національним Erasmus+ офісом в Україні, Folkuniversitetet (Швеція) та європейськими партнерами.

У конференції взяли участь: заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк, заступниця Вінницького міського голови і голова постійної комісії обласної Ради Галина Якубович, заступник начальника Вінницької військової адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Андрій Кавунець.

Учасників конференції привітала ректорка Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Наталія Лазаренко, яка підкреслила, що освітній заклад активно реалізує політику євроінтеграції та має найбільший досвід вдалого втілення проєктів Erasmus +. Наразі університет здійснює низку проєктів за різними напрямками: екологічна тематика, розвиток soft skills, інклюзія, євроінтеграція, захист прав людини та інші. Подібна співпраця з європейськими інституціями є взаємовигідною, бо передбачає проведення практичних заходів, наукових досліджень, сприяє формуванню практичних рекомендацій щодо вирішення суспільно-важливих питань, організації міжнародних обмінів студентів, викладачів та ін.

Перед учасниками конференції виступила директорка Вінницького торговельно-економічного інституту (КНТЕУ) Наталія Замкова.

Захід мав на меті підтримати діалог, співпрацю між українськими інституціями та Європейським Союзом.

У виступах спікерів йшлося про розвиток професійно-технічної освіти завдяки участі у європейських проєктах.

Генеральний секретар Європейської асоціації інституцій для професійного навчання (EVBB) Теодор Грасос розповів як асоціація EVBB може допомогти освітнім організаціям та закладам, що надають професійну освіту.

Координаторка проєктів Національного Erasmus+ офісу в Україні, експертка з питань безперервної освіти Світлана Шитікова зосередила увагу на можливостях та викликах програми Erasmus+ для українських закладів освіти.

Про активний досвід реалізації проєктів ЄС за участю українських партнерів розповів Директор департаменту міжнародного співробітництва, менеджер міжнародних та європейських проєктів Folkuniversitetet (Швеція) Алі Рашиді.

Про важливість активізації потенціалу для змін та професійну освіту як рушійну силу економічного розвитку зазначив директор Rinova London (Великобританія) Річард Паркс.

Після виступів усіх спікерів відбулася панельна дискусія щодо співпраці та інновацій в українсько-європейському партнерстві (модератор - проєктний керівник Folkuniversitetet Катерина Пугачова).

Освітяни разом з партнерами з ЄС обговорили нагальні питання участі України в міжнародних проєктах та в програмах ЕРАСМУС+, євроінтеграції України, розвитку усіх її інституцій, зокрема освіти та громадських організацій, розглянули стратегії для посилення співпраці між установами України та ЄС, визначили ключові проблеми і можливості в освітньому партнерстві та застосування інноваційних підходів.

Наприкінці зустрічі європейські колеги висловили свою солідарність з українцями у боротьбі за незалежність в умовах російсько-української війни!