переглядів: 3568        головна ВДПУ


Народний аматорський ансамбль танцю «Роза вітрів» Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського було створено у 2009 році з ініціативи студентів-географів з метою участі у фестивалі художньої самодіяльності природничо-географічного факультету. Тоді у його складі працювало 8 дівчат і 4 юнака. Назва «Роза вітрів», із легкої руки заступника декана із виховної роботи Тетяни Михайлівни Дабіжук, стала вдалою «маркою» саме природничо-географічного факультету. Роза вітрів – це діаграма, яка показує повторюваність вітрів різних напрямків в даній місцевості. Першою творчою роботою, яка у фестивалі художньої самодіяльності університету виборола номінацію «Краща хореографічна картинка», був жартівливий танець «Веселі вечорниці». З кожним наступним роком колектив поповнювався новими учасниками, а у його активі з’являлись нові, різнопланові і цікаві танцювальні композиції, які стали окрасою не одного виховного заходу як факультету, так і університету. Із ростом колективу зростав і рівень танцювальної майстерності, про що свідчить перемога ансамблю у загально університетському конкурсі «Педагогіка танцю». На сьогоднішній день у репертуарі «Рози вітрів» близько 16 танців, які вдало доповнюють програму будь-яких виховних заходів, що проводяться як у стінах рідного університету, так і за його межами.
У 2014 році за досягнення в розвитку аматорської творчості, відродження й примноження надбань національної культури, художньої спадщини українського народу та високий рівень виконавської майстерності Постановою Президії Федерації профспілок України танцювальному ансамблю «Роза вітрів» було присвоєно почесне звання «Народний аматорський колектив профспілок України». Приємно відзначити, що колектив бере участь у творчих заходах міста та районів області, що є неоціненним досвідом для його учасників, частина з яких почала займатись народною хореографією саме у складі «Рози вітрів». Ансамбль здобув І місце та став володарем Гран-прі глядацьких симпатій Міжнародного фестивалю-конкурсу «Зірковий парад», що проходив у листопаді 2015 року у місті Львів.

Зараз «Роза вітрів» об’єднує близько 30 учасників. Переважна більшість із них – студенти природничо-географічного факультету, проте, після здобуття звання «Народний» колектив поповнився талановитими студентами факультету дошкільної, початкової освіти та мистецтв, факультету історії, етнології і права, факультету фізичного виховання і спорту. Колектив радо запрошує усіх бажаючих творчих, закоханих в танець молодих людей.

Танцювальний ансамбль «Роза вітрів» – це не лише танцюючі юнаки і дівчата, котрі ведуть здоровий спосіб життя і вдосконалюють свою хореографічну майстерність, це група однодумців, друзів, яких об’єднує любов до рідного факультету та університету. Це колектив із своїми традиціями, символікою та стилем, який вирізняється професійністю та інтелігентністю. Ансамбль творчо працює над оригінальними й авторськими танцювальними композиціями, вдало поєднує різні хореографічні напрями. Іноді у створенні нового танцю беруть участь найбільш активні і підготовлені учасники «Рози вітрів», ідеї яких завжди є цікавими і сучасними. Наші танцюристи – це ще й гарні актори, які демонструють свій талант і у численних жартівливих композиціях, які, на ряду із традиційними танцями, є окрасою програми ансамблю.Кожен учасник «Рози вітрів» є так званою «цеглиною», без якої не збудувати міцний і надійний колектив, що підтримує уже існуючі та започатковує нові традиції. Цікавими і змістовними є свята колективу (День учителя, День Першокурсника, Новорічний вогник та ін.), які не обходяться без віршованих рядків і веселих пісень. Та, мабуть, найбільш хвилюючою є традиція дарувати футболку із емблемою ансамблю учасникам, які працювали у «Розі вітрів» до свого випуску. Крім того, за сумлінну працю за умови виконання відповідних умов учасники колективу після закінчення навчання отримують сертифікат затвердженого зразка.

Танцювальний ансамбль «Роза вітрів» має свою сторінку на офіційному сайті Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського (розділ «Студентство») та у соціальній мережі «В контакте», де учасники обмінюються враженнями від виступів, ідеями для створення нових сценічних костюмів та постановки чергових танцювальних номерів, створюють фото та відео альбоми із концертів та цікавих моментів під час підготовки до них.

Допоки будуть повнитись надією очі учасників колективу, допоки буде у них бажання працювати над собою, допоки буде горіти у серці вогник любові до рідного університету, доти і будуть народжуватись у «Рози вітрів» нові ідеї та підкорюватись нові творчі вершини.2020 © ВДПУ