Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.

Навчання, підвищення кваліфікації

та перевірка знань


з питань безпеки життедіяльності вищих навчальних закладів, установ підпорядкованих Міністерству освіти і науки України

06.11.2013 р.

ЗАДЛЯ БЕЗПЕКИ ЖИТТЯ І ДІЯЛЬНОСТІ


На виконання статті 26 Закону України «Про освіту», статті 18 Закону України «Про охорону праці», статті 8 Закону України «Про пожежну безпеку», статті 20 Закону України «Про дорожній рух», статті 21 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», статті 18 Кодексу цивільного захисту України відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 26 березня 2013 року №378 «Про внесення змін до Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань із питань охорони праці в закладах, установах, організаціях, підприємствах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 квітня 2013 року за №565/23097, та з метою забезпечення нешкідливих умов навчання, праці та виховання учасників навчально-виховного процесу, підвищення кваліфікації посадових осіб з питань охорони праці, пожежної і радіаційної безпеки, дорожнього руху, санітарної гігієни, цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях 6-7 жовтня 2013 року на базі Вінницького державного педагогічного університету імені М. Коцюбинського відбулося відкрите засідання Постійно діючої комісії Міністерства освіти і науки України з перевірки знань із питань безпеки життєдіяльності (відповідальний за проведення заходу – перший проректор із науково-педагогічної роботи, кандидат історичних наук, доцент С.О. Гусєв).

Вітальним словом розпочав зібрання ректор навчального закладу, професор О.В. Шестопалюк, у якому зазначив, що, хоч такий захід у Вінницькому педагогічному проводиться вперше, тут намагалися створити всі необхідні умови, щоб комісія могла успішно вирішити нагальні питання щодо організації надійного захисту життя наших співвітчизників.





Членів Постійно діючої комісії Міністерства освіти і науки України з перевірки знань посадових осіб і спеціалістів освіти з безпеки життєдіяльності представив аудиторії головний спеціаліст із безпеки життєдіяльності Міністерства освіти і науки України Г.М. Гребицький. До її складу увійшли: начальник служби охорони праці Міністерства освіти і науки України М.В. Васильчук, юрист Вінницької обласної організації профспілок Т.А. Гіренко, завідуюча сектором Головного управління Держсанепідемслужби у Вінницькій області О.М. Хутченко, заступник начальника Управління цивільного захисту Вінницької обласної адміністрації А.О. Шкільнюк, начальник Вінницької державної інспекції нагляду за промисловою безпекою та охороною праці О.Ю. Хмілевський, головний інспектор відділу запобігань надзвичайним ситуаціям Управління Державної служби надзвичайних ситуацій у Вінницькій області О.С. Ільченко, Начальник відділу державної експертизи умов праці, головний державний експерт з умов праці Департаменту соціальної політики Вінницької облдержадміністрації Н.А. Макаренко, майор міліції, старший інспектор з особливих доручень Управління Державтоінспекції у Вінницькій області І.Ф. Колодієв, начальник дослідно-випробувальної лабораторії Управління Державної служби надзвичайних ситуацій у Вінницькій області О.М. Депешко.

Під час зібрання були обговорені нагальні проблеми життєвої безпеки, що становлять загрозу національним інтересам держави, наведена детальна статистична інформація Міністерства охорони здоров’я України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Всесвітньої служби охорони здоров’я.

На підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 17.07. 2013 року №991 Постійно діюча комісія перевірила рівень знань керівників і спеціалістів органів управління освітою вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації, підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України у Вінницькій області, на предмет знання законів, нормативних актів з охорони праці, здоров’я, пожежної, радіаційної безпеки, цивільного захисту, гігієни праці, виробничої санітарії, поводження в надзвичайних ситуаціях, профілактики побутового травматизму.


Репортаж - Ірина Федорчук

Фото - Ігор Дорохов

переглядів: 1