Зоомузей кафедри біології


Зоомузей кафедри біології був створений наприкінці 2000 року. Сьогодні він складається з 4 експозицій: іхтіологічної, ентомологічної, герпетологічної та орнітологічної.

Найбільшою є ентомологічна експозиція. У ній представлено більш як 100 видів надкласу Комахи практично з усіх районів Вінниччини, а також прилеглих районів Хмельниччини та Житомирщини. Серед них найширше представлений ряд Жорсткокрилі, або Жуки. Чимало також представників таких родин, як Лускокрилі, Прямокрилі, Двокрилі, Бабки, Рівнокрилі, Перетинчастокрилі, Клопи тощо.

Кафедра біології ВДПУ

Кафедра біології ВДПУ

Представники водного світу
Представники водного світу

Ентомологічні колекції були зібрані співробітниками кафедри під час наукових експедицій на території Вінницької області, а також студентами під час проходження літніх навчально-польових практик з зоології безхребетних.

Ознайомитись з видовим різноманіттям герпето- і батрахофауни Вінниччини можна оглянувши відповідні вологі препарати. У колекції музею зберігаються представники усіх видів земноводних і плазунів, які сьогодні поширені на території Вінницької області.

Колекція Лускокрилих Вінничини
Колекція Лускокрилих Вінничини
Колекція вологих препаратів
Колекція вологих препаратів

Орнітологічна експозиція зоомузею представлена опудалами птахів та колекціями кладок видів, які мешкають у межах області.

Також у приміщенні зоомузею працює експозиція акваріумних риб, у якій представлені моделі водних екосистем Євразії, Африки, Австралії, Північної та Південної Америки. Кожна з моделей включає в себе різні екологічні групи іхтіофауни та гідрофітів, що дає можливість вивчати природні процеси, які відбуваються в екосистемах водойм різних континентів.

Колекції зоологічного музею кафедри біології використовуються у науковій роботі, в навчальному процесі: у ході виконання лабораторних робіт з зоології хребетних і безхребетних тварин, а фонди – для написання дипломних та бакалаврських наукових робіт.

Птахи Вінничини
Птахи Вінничини
Колекція комах
Колекція комах
Комахи Вінничини
Комахи Вінничини
Колекція Лускокрилих
Колекція Лускокрилих