Адреса дирекції факультету: 21100, Вінниця, вул.Острозького,32, 1 корпус, 1 поверх, кім. № 142, тел. (0432) 26-52-40, вн.тел. 2-82

Керівництво факультету


доцент В.Л. Яковлів<br />- директор факультету
доцент В.Л. Яковлів
- директор факультету
доцент І.О. Асаулюк - заступник директора з навчальної роботи
доцент І.О. Асаулюк
- заступник директора з навчальної роботи
доцент Т.М. Чернишенко - заступник директора з виховної роботи
доцент Т.М. Чернишенко
- заступник директора з виховної роботи
доцент А.І. Драчук - заступник директора з наукової роботи
доцент А.І. Драчук
- заступник директора з наукової роботи

Історична довідка

Факультет фізичного виховання і спорту засновано у 1956 році на базі між факультетської кафедри фізичного виховання Вінницького державного педагогічного факультету та Новгород – Сіверського педагогічного училища фізичного виховання, переведеного до Вінниці.

Перший випуск – 106 молодих фахівців відбувся 1959 року. Всього ж з часу заснування факультет підготував близько 10 000 учителів фізичної культури, які працюють у різних областях України.

З 1 грудня 2003 року факультет фізичного виховання реорганізований в Факультет фізичного виховання і спорту.


Если Вы видите эту надпись, значит Ваш браузер не поддерживает Flash технологии.

Структура факультету

Навчально – матеріальна база факультету є найкращою у місті. В розпорядженні студентів, велика ігрова зала, спеціалізована гімнастична зала, зала спортивної боротьби, тренажерна зала (атлетичної гімнастики), зала для занять з музичної ритміки та настільного тенісу.

Навчально – тренувальний процес здійснюється на кращих спортивних базах міста: легкоатлетичний манеж «Колос», Центральний міський стадіон, в басейнах спорткомплексів «Авангард» та ВПС України.


Навчально-виховний процес забезпечують чотири кафедри:

В факультеті навчається 1200 студентів:

450 на денній формі навчання (в тому числі і 300 на бюджетній формі);

350 на заочній формі навчання (в тому числі 32 на бюджетній формі).

Спеціальності

Стаціонарна форма навчання:

  • олімпійський та професійний спорт
  • фізична культура і методика спортивно – масової роботи
  • фізична реабілітація

Заочна форма навчання:

  • фізична культура і методика спортивно – масової роботи

Навчально-методична робота

Навчально-виховну роботу здійснюють понад 40 викладачів, більшість яких випускники факультету, в тому числі і 2 доктори наук, 3 професори, 26 кандидатів наук, доцентів. Висока науково-педагогічна кваліфікація викладачів дозволяє готувати вчителя фізичної культури на рівні сучасних вимог.

На кафедрах працюють теоретичні, науково-методичні семінари, тематика яких спрямована на впровадження у навчально–виховний процес найновіших досягнень науки, техніки, культури, розв’язання завдань, що стають перед загальноосвітньою та професійною школами на сучасному етапі.

У процесі підвищення якості підготовки спеціалістів важливе значення надається озброєнню студентів знаннями і навичками використання технічних засобів навчання, зокрема комп’ютерів. Факультет є базою проведення всеукраїнських та міжнародних конференцій. З 1994 року в Факультеті виходить збірник наукових праць викладачів і студентів з питань фізичного виховання. Лише за останні 5 років викладачами опубліковано 5 монографій, 41 навчальний посібник.

Професорсько-викладацький склад докладає зусиль, щоб дати студентам ґрунтовні знання з обраного фаху, навчити застосовувати їх на практиці, проводити досліди та спостереження, уміти робити науково обґрунтовані висновки і творчо працювати, самостійно здобувати знання.

У всі часи в факультеті особлива увага приділяється студентській науково-дослідній роботі. Кафедрами факультету фізичного виховання і спорту проводиться І етап Всеукраїнських олімпіад з 11 дисциплін: біомеханіка, теорія і методика викладання плавання, легка атлетика з методикою викладання, олімпійський і професійний спорт, теорія і методика обраного виду спорту, теорія і методика викладання спортивних ігор, спортивна метрологія, теорія і методика фізичного виховання, історія фізичної культури, фізіологічні основи фізичного виховання, основи здорового способу життя. Загалом в олімпіадах беруть участь близько 700 студентів факультету. Переможці І етапу Всеукраїнської олімпіади 2006-2007 н.р. з теорії і методики фізичного виховання Вовковинський А.Ю. та олімпійського та професійного спорту Шиндрик А.А. вибороли право представляти наш факультет на ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад. Вовковинський А.Ю. зайняв ІІІ місце на Всеукраїнській олімпіаді з теорії і методики фізичного виховання, яка проходила у м. Луганську. Шиндрик А.А. також зайняла ІІІ місце на Всеукраїнській олімпіаді з олімпійського та професійного спорту у м. Львові. Науковий керівник проф. Козлова К.П.


Гордість факультету, випусники-чемпіони:

Чемпіони світу
Геннадій ЧЕЧУРО - баскетбол.
Володимир БОРОВСЬКИЙ - бокс.
Юрій ЛОКТЄВ - волейбол.
Руслан ПІДГОРНИЙ - велоспорт (трек).
Сергій ЧЕРНЯВСЬКИЙ - велоспорт (трек).
Володимир МАХНЮК - пауерліфтинг.
Григорій ДУЧЕНКО - спортивна акробатика.
Андрій ІВАНОВ - кікбоксінг.
Віктор ДОБРОТВОРСЬКИЙ - веслування. (бронзовий призер світових чемпіонатів).
Чемпіони Європи
Євген МАСЛОВ - плавання.
Павло ХНИКІН - плавання.
Юрій ПЕДОРЕНКО - спортивна акробатика.
Юрій ДУЧЕНКО - спортивна акробатика.
Ганна БАЛАБАНОВА - веслування на байдарках і каное.
Олена ЧЕРЕВАТОВА - веслування на байдарках і каное.
Володимир КРАСНОБАЄВ - важка атлетика (ветерани).
Сергій ЧЕРНЯВСЬКИЙ - велоспорт (трек).
Олександр ЗАГОРУЙКО - легка атлетика.
Анатолій ЖИТЕЦЬКИЙ - важка атлетика (рекордсмен світу).
Петро АНІСІМ - легка атлетика (срібний призер Європейських чемпіонатів).

Відкриття навчально-тренувального спортивного комплексу
Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського

переглядів:   
2017 © ВДПУ