Новини
«Трансформація системи формування цифрової компетентності педагога: інноваційні європейські практики» (проєкт 101085799). Координатор – к.п.н. доцент Кізім С.С., група забезпечення: к.п.н. доцент Волошина О.В., к.п.н. доцент Жовнич О.В., к.п.н. доцент Куцак Л.В., к.п.н. доцент Люльчак С.Ю., к.п.н. доцент Уманець В.О.
Мета проєкту передбачає модернізацію системи формування цифрової компетентності педагога в умовах трансформація української освіти в контексті європейської інтеграції, враховуючи інноваційні європейські практики. Проєкт «Трансформація системи формування цифрової компетентності педагога: інноваційні європейські практики» пропонує інноваційний гнучкий підхід до формування цифрової компетентності майбутніх педагогів шляхом впровадження кращих європейських практик та стратегій. Запропонований проєкт підготовлено у відповідності до «Рамки цифрової компетентності для громадян: вісім рівнів майстерності з прикладами використання» та охоплює п’ять сфер цієї компетентності: інформація та цифрова грамотність, комунікація та співробітництво, створення цифрового контенту, безпечність, вирішення проблем.


06 червня 2022 року Вінницький державний педагогічний університет стане гостьовим майданчиком для он-лайн лекції «Поширені помилки при написанні статей для міжнародних журналів: як українські автори можуть покращити свої видавничі можливості?», яку буде проводити доктор Хазрат Аржюменд, засновник-президент та директор програм Університету Грасрут (Канада). Подальшу інформацію про он-лайн лекцію можна знайти за посиланням (англійською мовою)
Запрошуємо усіх зацікавлених осіб доєднатись до он-лайн лекції 06 червня 2022 року о 15.00! Попередня реєстрація за посиланням

З 14 по 21 травня 2022 року відбудеться 10-й міжнародний студентський фестиваль у Грайфсвальді (Німеччина) під девізом «Ніколи не марнуй», під час якого платформу для обговорення та обміну думками отримають 100 студентів з усього світу.
Майстер-класи та культурні заходи фестивалю будуть акцентувати увагу на важливості активності та впливу кожного з нас на глобальне суспільство. Мета фестивалю – заохотити учасників активно брати участь у обміні ідеями та надихати один одного, відстоювати те, у що вони вірять.
Запрошуємо студентів взяти участь у фестивалі та обмінятися своїми поглядами зі студентами з інших країн, інших націй, культури та релігії.
Етап подання заявок розпочався 14 січня і завершиться 14 лютого 2022 року. Більш детальна інформація про фестиваль та його програма, а також FAQ-розділ про заявку можна знайти на веб-сайті www.students-festival.de.
✅ Ми запрошуємо на середньостроковий волонтерський проект допомогти школі організувати свої численні літні табори та зустрітися з дітьми різного віку та різних груп.
✅ Мета цього волонтерського проекту - інтегрувати анімаційну команду Clerheid. Що означає допомогти підготуватися та полегшити діяльність під час шкільних поїздок та літніх таборів, які проводить приймаюча організація. Організація пропонує кілька видів діяльності (цирк, філософія та природа, прогулянковий табір) з дітьми від 4 до 13 років.
✅ Волонтерам запропонують анімувати ігри, брати участь у буднях та допомогти створити привітну та спокійну атмосферу. Музиканти, співаки, акробати, вентрилокіст або будь-яка творча особистість з радістю вітається.
Де? Érezée, Бельгія
Коли? 4 травня - 1 серпня
Фінансування:
- учасник оплачує внесок в Спілку Форум та дорогу до табору, а приймаюча організація забезпечує проживання та харчування.
Вимоги:
- вік 18 - 27;
- ВАЖЛИВО мати біометричний паспорт та можливість бути увесь проект за біометрією;
- зацікавленість у тематиці проекту й вмотивованість;
- активність і комунікабельність;
- команда працюватиме англійською, німецькою й французькою.
Для реєстрації потрібно заповнити реєстраційну анкету (VEF) в електронному вигляді та вислати на ive@union-forum.org.
✅ Приймаюча організація - це сучасна, неполітична та нерелігійна народна школа, яка пропонує як загальну, так і професійну освіту для фінських та міжнародних студентів та груп протягом року. Вони також приймають спеціальні цільові групи, такі як студенти з особливими потребами.
✅ Основними завданнями для волонтера:
- волонтери працюватимуть із сезонними завданнями в школі в приміщенні та на вулиці, наприклад, прибираючи довкілля після зими. Будуть також деякі завдання, пов’язані із захистом місцевості та відвідуванням місцевих шкіл та інших місць.
✅ Дозвілля:
- школа розташована прямо на хребтах Пункахарджу, оточених з обох боків озерами. Район пропонує можливості для активного відпочинку на свіжому повітрі, таких як походи в ліс. Волонтери можуть долучитися до уроків фінської мови та культури.
Де? Punkaharju, Finland
Коли? 28 березня - 14 квітня
Фінансування:
- волонтери забезпечуються проживанням та харчуванням;
- передбачаються кишенькові гроші;
- передбачене покриття тревел витрат в межах ліміту;
- страхування покривається страхівкою CIGNA.
Вимоги:
- вік 18-27 років;
- зацікавленість в тематиці проекту;
- розмовна англійська мова;
- мотивація до європейських проектів та міжнародних таборів;
- мати дійсний закордонний біометричний паспорт.
Якщо ви зацікавлені в цьому проекті, будь ласка, надішліть на e-mail erasmus@union-forum.org
- motivation letter (із відповіддю на ключове питання «Чому саме цей проект найкращий для Вас, а Ви- для цього проекту”) на1-2 сторінки (German/English) – (про себе, інтереси, хобі, заняття, якщо є - попередній досвід громадської/ волонтерської діяльності, чому Ви хочете взяти участь в програмі ЄВС і чому саме в цьому конкретному проекті і тд. Обов’язково – у лівому верхньому куті листа вкажіть свої повні особисті і контактні деталі включно із телефоном).
✅ Мотиваційний лист і ТЕМА Вашого листа мають містити у своїй назві Ваші Name-Surname і назву Easter in nature . Без такого оформлення Ваші листи розглядатися не будуть
Дедлайн: 29 травня 2020 року
Повна плата за навчання, проживання, витрати на проживання та перельоти в Лондон та з нього. Стипендія буде поновлюватися щороку за умови задовільних навчальних результатів.
Придатність
Ви повинні бути студентом-іноземцем з країни, що розвивається, і мати пропозицію на денний курс бакалаврату.
Для наших стипендійних термінів термін "розвивається" включає країни з середнім рівнем доходу. Далі наведено перелік країн, які вважаються "розвиненими". Якщо вашої країни немає в списку, ви маєте право подати заявку.
Андорра, Австралія, Австрія, Бельгія, Болгарія, Канада, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Гібралтар, Греція, Угорщина, Ісландія, Ірландія, Ізраїль, Італія, Японія, Латвія, Ліхтенштейн, Литва , Люксембург, Мальта, Нідерланди, Нова Зеландія, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Росія, Сан-Марино, Сінгапур, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Великобританія, США, місто Ватикан.
Критерії
Досконалість, фінансові потреби та потенціал розвитку.

Шановні колеги, доброго дня!
Вас вітає Рада міжнародних досліджень та обмінів (IREX)
Ми раді повідомити, що в результаті оцінки поданих заявок Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського відібрано для участі у проекті "Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність", який виконується у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією Української преси за підтримки посольств Великої Британії та США.
Ваш заклад стає учасником дворічної програми нового компоненту, направленого на впровадження методик розробки, викладання та розвитку навичок інфо-медійної грамотності в закладах вищої освіти, що здійснюють підготовку педагогічних кадрів.
Наша співпраця на найближчі півроку буде включати робочі та тренінгові зустрічі:
• формування робочих груп у складі 20 залучених викладачів для участі у заходах проекту (серпецнь 2019);
• освітній симпозіум в Києві (16-18 вересня 2019);
• серія тренингів для викладачів у Києві та на місцях (жовтень 2019 - грудень 2019).
Одним з провідних завдань проекту "Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність" є розбудова спроможностей педагогічних ЗВО для надання навичок критичного сприйняття інформації ("КСІ") студентами як частини стандартного навчального процесу, аби майбутнє покоління вчителів могли інтегрувати навички "КСІ" під час проведення уроків у школі. Задля реалізації цього завдання важливо залучити до робочих груп викладачі вашого ЗВО, які фахово долучаться до інтеграції навичок "КСІ" до навчальних модулів з української мови та літератури, історії України, всесвітньої історії (8-9 класи), мистецтва (9 клас). Просимо вас врахувати цей напрям проекту при формуванні робочої групи. Пропозиції щодо альтернативних напрямків розробки матеріалів просимо попередньо обговорити з координаторами IREX протягом серпня 2019 року.
Від ВДПУ імені Михайла Коцюбинського було відібрано 2 заявки:
1. Факультету іноземних мов (відповідальні особи - Олена Змієвська, Анна Киналь)
2. Кафедри методики філологічних дисциплін і стилістики української мови (відповідальна особа - Алла Вінничук).
Сподіваємося на плідну співпрацю вказаних підрозділів вашого ЗВО та на синергетичний ефект від спільної діяльності!
Обмінятися ідеями, обговорити бачення ношої діяльності та плани реалізації проекту ми зможемо під час освітнього симпозіуму
Отже, запланований розклад нашої з воми зустрічі на 3 дні:
7 жовтня (з 15.00) - відкриття симпозіуму, виступи послів США та Великобританії, представників МОН, міжнародних експертів з педагогіки та ІМГ - 400 учасників;
8-9 жовтня - дводенний тренінг з ІМГ за методолгією IREX, яка є базовою для інтеграції навичок критичного сприйняття (НКС) в освітні навчальні програми ти модулі - 250 учасників.
З вашого боку, запрошуємо делегацію у складі 20 представників:
• представник керівництва - 1-2 представника:
• контактна особа, згідно вашої заявки на участь у червні - 1-2 представника;
• представники авторського колективу робочих груп викладачів вашого ЗВО, які фахово долучаться до інтеграції навичок "КСІ" до навчальних модулів з української мови та літератури, історії України, всесвітньої історії (8-9 класи), мистецтва (9 клас). Пропозиції щодо альтернативних напрямків розробки матеріалів просимо попередньо обговорити з координаторами IREX протягом серпня 2019 року.
Проектом покриваються витрати на проживання, харчування та транспортні витрати на проживання, харчування та транспортні витрати для вашої участі у симпозіумі
Турбуючись про комфорт наших учасників, ми почали процес закупівлі квитків та бронювання готелів, тому просимо вас якнайшвидше повідоми контактні данні та заповнити форму у додатку для делегації від вашого закладу в термін до 05.09.2019 на електронну адресу: aonishchenko@irex.org, тел. 096 444 6182

Вища лінгвістична школа (ВЛШ) у Ченстохові розпочала свою діяльність у 1992 році і на сьогоднішній день посідає провідні місця у польських рейтингах вищих навчальних закладів. ВЛШ є також відомою у Польщі завдяки програмі дистанційної освіти (E-learning), де студент, шляхом викориcтання сучасних інтерактивних технологій (зокрема, E-platforma), має можливість заощадити на часі, приїжджаючи до ВНЗ всього 2 рази на семестр. Особливий підхід до кожного студента підтверджує гасло Вищої лінгвістичнї школи, що для неї важливими є люди "Ważni są ludzie".
Стати студентом WSL= стати студентом Європейського Союзу
• Пізнай польську культуру та звичаї;
• Практикуй іноземні мови безпосередньо з носіями;
• Стань учасником таких освітніх програм Європейського Союзу як ERASMUS; ERASMUS+: Da Vinci
• Отримай можливість професійних стажувань за кордоном ( кожне стажування підтверджується відповідним міжнародно визнаним сертифікатом);
• Навчитися самостійно приймати важливі рішення, протистояти культурному шоку;
• Зламай усі стереотипні перешкоди;
• Отримай досвід життя та навчання за кордоном.
Програма «Подійний диплом»
1. Узгодження навчальних планів університетів
2. Головний критерій відбору – це бажання студента навчатися паралельно у WSL
3. Тривалість навчання на бакалавраті – 3 роки, а на магістратурі -2 роки. Вартість одного року навчання – 300 євро, або еквівалент у злотих за актуальним курсом.
4. Обов’язковими є 3 приїзди під час навчання на бакалавраті чи на магістратурі
5. Навчання відбувається у форматі Зимової та Літньої шкіл, які проводяться під час канікул в українських навчальних закладах і тривають 7-10 днів
6. Потрібно зібрати мінімальний пакет документів, які засвідчені адміністрацією ВУЗа- партнера
7. Відсутність витрат на апостилізацію та переклад документів
8. Ми сприяємо у розселення українських студентів
Список необхідних документів для бакалаврату / магістратури:
1. Заповнена анкета
2. Копія українського паспорту (1-2 ст)
3. Копія закордонного паспорту (1 ст)
4. Копія актуальної візи
5. 4 фотографії на документи
6. Підтверджена відділом кадрів ВНЗ копія атестата про закінчення середньої школи + додаток до атестата
7. Підтверджена відділом кадрів ВНЗ копія диплома бакалавра + додаток до диплома (для магістрів)
8. Довідка з українського університету та витяг вже зреалізованих предметів з вказаними кредитами, годинами і оцінками.
Список актуальних спеціальностей:
1. Англійська філологія
a. Англійська мова в бізнесі. Основи менеджменту та підприємства
б. Переклад
в. Вчитель англійської мови
2. Німецька філологія
а. Німецька мова в бізнесі. Основи менеджменту та підприємства
б. Переклад
в. Вчитель німецької мови
Педагогіка:
а. Педагогіка реабілітації та соціальної профілактики
б. Початкова освіта та дошкільне виховання
3. Економіка:
а. Економіка малих та середніх підприємств
б. Підприємництво та розвиток власного бізнесу
Дедлайн на подачу:
Зимовий семестр: 30 червня
Літній семестр: 30 листопада

Університет Яна Кохановського у Кельце (пол. Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, UJK) - державний університет у Свентокшиському воєводстві Польщі. Розпочинає свою історію у 1969 році як Вища Педагогічна Школа, а в сучасному статусі діє з 2011 року. Пропонує абітурієнтам отримати вищу освіту в Польщі в областях гуманітарних, соціальних, природничих, точних та медичних наук.
В університеті працюють студентські організації, наукові кола, творчі, спортивні гуртки, видавництво газети, самоврядування та інкубатор підприємництва. ВНЗ залучає суттєві інвестиції Європейського Союзу в розбудову інфраструктури, пропонує студентам сучасні навчальні та соціально-побутові об’єкти. В Університеті Яна Кохановського в Кельцах є 4 власні гуртожитки з комфортними умовами для проживання студентів.
Вартість навчання в Університеті Яна Кохановського у Кельцах для іноземців стартує від 715 євро за семестр. Але для студентів нашого університету доступна можливість БЕЗКОШТОВНОГО стажування.
Що для цього потрібно?
• Дійсний закордонний паспорт та страхування
• Переконатись що стажування можливе за вашою спеціалізацією
• Написати мотиваційний лист та пройти конкурсний відбір
• Зібрати пакет документів для подачі на візу ( працівники міжнародного відділу надають всю необхідну інформацію під час консультації)
Дедлайн на подачу документів:
Літній семестр: 20 листопада
Зимовий семестр: 20 червня

Старопольська Вища Школа — вищий навчальний заклад Польщі . Був заснований 18 січня 2001 році як Вища Школа Управління Регіональної Економіки і Туризму .Розташований університет в м. Кельце за адресою вул.Понурого Півника 49. Старополська Вища Школа пропонує навчання 1-го і 2-го ступенів у галузі економічних та педагогічних наук. Випускники нашого університету - професіонали, які готові працювати на національному та міжнародному ринку праці. Університет забезпечує якісну освіту. Навчальний заклад є університетем міжнародного характеру що дає можливість стажування та проходження практик за кордоном. Кращі студенти можуть скористатися знаннями та досвідом наших партнерів по всій Європі. На сьогоднішній день Старопольська Вища Школа є найкращим приватним закладом в області. Диплом навчального закладу визнається в цілому світі.
Список необхідних документів для бакалаврату / магістратури:
1. Заповнена анкета
2. Копія українського паспорту (1-2 ст)
3. Копія закордонного паспорту (1 ст)
4. Копія актуальної візи
5. 4 фотографії на документи
6. Підтверджена відділом кадрів ВНЗ копія атестата про закінчення середньої школи + додаток до атестата
7. Підтверджена відділом кадрів ВНЗ копія диплома бакалавра + додаток до диплома (для магістрів)
8. Довідка з українського університету та витяг вже зреалізованих предметів з вказаними кредитами, годинами і оцінками.
Для отримання більш детальної інформації просимо написати на пошту міжнародного відділу.
Дедлайн на подачу:
Зимовий семестр: 30 червня
Літній семестр: 30 листопада
Forest school – це школа, яка знаходиться в природному середовищі.
Цілі та завдання проекту:
– розвивати міжкультурне навчання та атмосферу в Forest school;
– створити неформальні можливості навчання для волонтерів шляхом їхньої допомоги у щоденних процедурах;
– пропагувати ідеї навчання на свіжому повітрі, сталого життя на природі, здорового способу життя в Європі через міжнародних волонтерів та створювати можливості для їх подальшого розвитку в цих галузях;
– реалізовувати особисті ініціативи в навчальній роботі з дітьми, інструментами та садівництвом, в адміністративній роботі з точки зору управління фото та відео та підготовки навчальних матеріалів.
Де? Klaipėda, Lithuania
Коли? 17 лютого – 2 липня 2020 та 1 серпня 2020 – 31 січня 2021
Фінансування:
– покриваються всі відповідні витрати(харчування, проживання, проїзд).
Вимоги:
– вік 18 – 30 років;
– зацікавленість у тематиці проекту;
– активність, відкритість і комунікабельність;
– гарні знання англійської.
Дедлайн: 12 грудня
Стипендії та гранти у сфері музики зустрічаються не часто. Пропонуємо Вашій увазі програму Jam Music Lab Universität für Jazz und Popularmusik, де передбачаються часткові стипендії для навчання в бакалавраті або магістратурі.
Навчальний заклад: Vienna’s first Private University for Jazz and Popular Music
Назва проекту: JAM MUSIC LAB
Місце: Відень, Австрія
Подати заявку можна тут.
Програми:
• Bachelor of Arts in Music Education
• Master of Arts in Music Education
University of Oregon пропонує стипендії для отримання ступеня бакалавра у США!
Дедлайн: 31 січня 2020
Для кого стипендія: для іноземних студентів, які потребують фінансової підтримки.
Розмір стипендії: стипендія покриває до 15 навчальних кредитів протягом семестру і залишається незмінною впродовж наступних семестрів.
Обов’язкова вимога: студенти-стипендіати повинні провести 80 годин «культурних воркшопів» для дітей, студентів та організацій, де вони розповідатимуть про свою країну.
Вимоги до кандидатів:
• Вступити на будь-яку програму University of Oregon.
• GPA – не менше 3.0
• Досвід організації подій, пов’язаних з культурою
• Відмінне знання англійської
• Висока академічна успішність
Victoria University (Нова Зеландія) пропонує повні стипендії іноземним студентам, які вступають на різні рівні.
Навчальний заклад: Victoria University of Wellington
Розмір стипендії: 23500$ і повністю покриває всі витрати на навчання.
Дедлайн: різниться в залежності від навчальної програми.
Види стипендій:
Find out about the different types of scholarships available at Victoria University of Wellington.
Відповідно до Програми освітнього обміну між Міністерством освіти і науки України та Міністерством людських ресурсів Угорщини на 2016-2018 роки ( продовжена до 31 рудня 2021 року) Угорська Сторона надає 100 стипендій для українських студентів для продовження навчання в Угорщині відповідно до такого розподілу:
• 40 стипендій щороку за бакалаврськими та магістерськими програмами за гуманітарними, суспільствознавчити, технічними та медичними напрямками підготовки;
• 20 стипендій щороку за магістерськими програмами повного циклу за технічним та медичним напрямками;
• 40 стипендій щороку на навчання в аспірантуру у будь-якій галузі, що становить інтерес.
Апліканти мають заповнити онлайн-анкету, що знаходиться на сайті https://cwp.scholarship.hu/Welcome.asp?lang=eng. Крім того, в електронному форматі скановані PDFдокументи необхідно надіслати на електронну адресу МОН scholarshipsmon@gmail.com, зазначивши у темі листа « Стипендії на навчання в Угорщині 2020».
Останній термін подачі заявок – 15 січня 2020 року.
Також паперові копії усього пакету документів, які кандидат подає на стипендію угорськії стороні в режимі он-лайн, потрібно надіслати:
Поштова адреса: Проспект Перемоги, 10, 01135, Київ, Україна
Міністерство освіти і науки України
Головне управління міжнародного співробітництва
Документи просимо залишити у скриньці для кореспонденції.
Детальна інформація про програму розміщена на сайті