Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.

2.11.2012 р.

Запаморочливо смачне свято

18 жовтня 2012 року в гуртожитку №4-А Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського відбулось свято борщу - страви, оточеної справжнім культом, поїдання котрої супроводжується цілим ритуалом. Із борщем пов'язана численна низка стійких висловів, що здавна увійшли в нашу рідну мову: сідайте борщувати; байка байкою, а борщ стигне; давайте вже доборщимо цей клапоть; чи я тобі межу переорав, чи я тобі в борщ начхав. На Запорізькій Січі переперчений борщ (так званий "мудрий") використовували для випробування молодих козаків на стійкість і витримку. Згідно з народними приказками, справжній борщ має бути таким густим, щоб ложка в ньому стояла і за парою від миски за столом дітей не було видно.

Дізнатися, чи вміють майбутні господині і господарі з числа нинішніх студенток і студентів куховарити і в кого з них традиційна українська страва вийде найсмачнішою, вирішили на природничо-географічному факультеті. Участь у змаганні взяли 13 команд.




На святі особисто я скуштував аж 6 борщів, й усі вони припали мені до смаку. Отож, визначити переможця, на мою думкку, було не реально. За рішенням журі, до складу котрого увійшли заступник декана природничо-географічного факультету з виховної роботи Т.М. Дабіжук, доцент кафедри географії Л.М. Кирилюк, старший викладач кафедри біології В.В. Рогач і староста гуртожитку №4-А Юлія Ковтунівська, лаврову гілку першості й смажену курку було вручено третьокурсницям Анастасії Ткачовій та Ользі Шкварилюк. Решту учасників заходу нагородили заохочувальними призами.



На святі вирував гарний і піднесений настрій. Досхочу посмакувавши борщами, студентська братія подалась на дискотеку.

Було б добре, аби така гарна факультетська традиція продовжувалась і надалі.


Текст - О.Бабчинський, студент 1 курсу природничо-географічного факультету

Фото М.Соколовської, студентки 2 курсу природничо-географічного факультету