Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.

V Міжнародна науково-практична конференція
молодих вчених і студентів

"Слав'янське музичне мистецтво в контексті європейської культури"



19-21.11.2013 р.

Організатор: Інститут педагогіки, психології і мистецтв.


19 - 21 листопада 2013 р. у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського на базі Інституту педагогіки, психології і мистецтв проходить V, ювілейна Міжнародна науково-практична конференція молодих учених та студентів «Слов’янське музичне мистецтво в контексті європейської культури».

Започаткувавши 2005-го традицію наукових зустрічей молоді, Вінницький педагогічний раз на два роки стає осередком обміну науковими здобутками студентів, аспірантів, здобувачів, їхнього творчого спілкування з досвідченими представниками вітчизняної й зарубіжної науки.

В центрі уваги організаторів форуму - проблеми відродження історичної культурної спадщини України, розбудови вітчизняної музичної культури, визначення її місця і ролі в європейському мистецькому просторі як складової культури слов’янських народів.

Заявки на участь у конференції подали більше 90 представників із вищих навчальних закладів Росії, Білорусі, Польщі, Австрії, Німеччини та одинадцяти міст України: Києва, Житомира, Тернополя, Кременця, Мелітополя, Кривого Рогу, Бердичева, Рівного, Луганська, Донецька, Вінниці. Талановита молодь бере участь у пленарному і секційних засіданнях, круглих столах, майстер-класах конференції. У програмі наукового форуму - творчий вечір «Сучасні імена української музичної культури» з презентацією інструментальної музики Олександра Нежигая, яку проводитиме кандидат мистецтвознавства, заслужений діяч культури України, доцент Криворізького державного педагогічного університету Валентина Бєлікова; зустріч із кандидатом педагогічних наук, заслуженим учителем Татарстану, доцентом Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького Анатолієм Горемичкіним у форматі «Педагогічної майстерні» на тему: «Методологічні контури педагогіки інформаційного суспільства»; круглий стіл наукових керівників студентських робіт і гостей конференції «Мистецька освіта України: досягнення й перспективи»; концерти, студентські творчі зустрічі; екскурсійна поїздка до Лядівського скельного чоловічого монастиря (с. Лядова, Могилів-Подільського району Вінницької обл.), що нещодавно відсвяткував своє 1000-ліття.

Відкриваючи конференцію, учасників і гостей привітали перший проректор із науково-педагогічної роботи Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського Сергій Олексійович Гусєв та декан-директор Інституту педагогіки, психології і мистецтв Наталя Іванівна Лазаренко.



На пленарному засіданні з метою більш ефективної реалізації науково-практичної спрямованості форуму слово було надано не тільки студентам та аспірантам, а й досвідченим науковцям. У доповідях піднімались надзвичайно важливі проблеми сучасної культури, мистецтва, мистецької педагогіки: створення предметно-орієнтованого інформаційно-навчального простору як необхідної умови виховання «справжнього Учителя, тобто інтерпретатора знань, духовного наставника, провідника і лоцмана в океані науки» (А.Горемичкін); змісту та форм сучасного українського мистецтва, яке в епатажну епоху постмодернізму намагається віднайти спосіб повернення до Високого Мистецтва, шлях до духовних джерел, а саме, як і в епоху Бароко, до християнських основ культури.



Наукові роботи, представлені на V Міжнародній науково-практичній конференції «Слов’янське музичне мистецтво в контексті європейської культури», торкаються важливих питань національної культури й міжкультурних комунікацій, розвитку світової і вітчизняної художньої культури в його історичній ретроспективі, краєзнавчої тематики, історико-стильових та виконавсько-інтерпретаційних аспектів музичного мистецтва слов’янських народів, актуальних проблем сучасної мистецької педагогіки.

Проведення п’ятий раз поспіль такого наукового заходу надає можливість молодим науковцям разом із досвідченими ученими і педагогами, відомими як в Україні, так і за її межами, долучитись до обговорення важливих освітніх і мистецьких проблем.


Репортаж - доцент Олена Бурська

Фото - Ігор Дорохов

переглядів: 1