Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.

28.01.2015 р.





Учасники всеукраїнського проекту відвідали педагогічний університет

28 січня до Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського завітали учасники проекту "Твоя країна" та відвідали Музейно-просвітницький центр.

"Твоя країна" – всеукраїнський проект, що у Вінниці проходить вперше. Організатором у нашому місті стала ГО «Квестоманія». Метою молодіжної ініціативи є налагодження міжрегіональних культурних зв’язків, співпраця молодих активістів у сферах самоврядування, лідерства та розвитку туризму в регіонах. У рамках проекту 19 молодих людей відвідували Вінницю з 26 до 29 січня 2015 року. Гості зустрічалися з місцевими активістами, волонтерами, молодіжними лідерами, а також брали участь у різноманітних майстер-класах та круглих столах. Географія учасників була досить широкою: до Вінниці приїхали представники з Харкова та Хмельницького, Рівного та Одеси, Дніпропетровська та Івано-Франківська, Львова та Києва, а також з Сумської та Кіровоградської областей.




До програми візиту увійшов Вінницький державний педагогічний університет. Учасники відвідали три музеї: історії ВДПУ, етнографії Поділля та музей Михайла Коцюбинського. Найбільше захоплення викликали експонати етнографічного музею: вишиванки, рушники, килими та макет справжньої селянської хати. Візитери фотографували вироби народних майстрів та гойдали підвішену до стелі колиску, цікавилися особливостями побуту подолян, дізнавалися про характерні мотиви у творчості місцевих мешканців. У музеї історії університету чималу увагу привернули студентський квиток поч. ХХ ст. та довоєнна залікова книжка. Учасники проекту з цікавістю розглядали речі, що належали різним поколінням студентів, фотографували документальне підтвердження того, що в 1912 році тут навчалося усього … 25 осіб.



Дмитро Кириловець з Києва ділиться думками: «Враження від міста формують не тільки екскурсії, найголовніше – це спілкування, обмін емоціями, досвідом і нові знайомства. Проект допомагає усвідомити, що наша країна дуже різноманітна, деінде контрастна, і це прекрасно – пізнавати її».

Окрім екскурсії, на учасників проекту чекав ще один сюрприз. Молодий вінницький художник Дмитро Гріневський продемонстрував унікальну художню техніку під назвою «spray pain art». Дмитро творить за допомогою спрею і може зробити шедевр протягом 10-15 хвилин. Талановитий хлопець розповів про власну манеру виконання робіт, а потім довів присутнім свою здатність писати картини професійно, швидко і якісно. Кілька впевнених рухів, штрихів – і перед глядачами з’явився новий витвір мистецтва.


Репортаж – прес-секретар Аліна Рудченко

переглядів: 1