Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.

10.02.2015 р.




У Вінницькій області, як і на решті українських територій, запроваджено режим підвищеної готовності. У зв’язку з цим населення всіляко інформують про правила поведінки при загрозі терористичних актів та надзвичайних ситуацій. Не залишилося осторонь і студентство.

Студентам Вінницького державного педагогічного університету розповіли про вибухонебезпечні предмети та правила поводження з ними. Навчання провели представники аварійно-рятувального загону спеціального призначення Державної служби з надзвичайних ситуацій. Першими безпечній поведінці вчилися студенти Інституту філології й журналістики.




Рятувальники розповідали про те, що на території області часто знаходять вибухонебезпечні предмети: патрони, гранати, міни та артилерійські снаряди. Усіх застерігають: в жодному разі не можна торкатися їх, а тим більше намагатися розібрати, терти чи дряпати. Якщо ви помітили підозрілий предмет – негайно відійдіть якомога далі, не допускайте туди інших людей. Намагайтеся йти назад тим самим маршрутом, ще краще – крок у крок з власними слідами.




Також студентів застерегли – в разі терористичної загрози необхідно бути уважними при вході в приміщення. У жодному разі не можна відчиняти двері руками і вмикати світло. Приміщення може бути заміновано. Місця, де найчастіше встановлюють пастки: двері, дверні та віконні отвори, вимикачі та підлога. Необхідно звертати особливу увагу на демаскуючі ознаки: збитий тиньк на стінах, пошкоджена підлога, предмети нехарактерної форми.

Студентам ВДПУ на практиці продемонстрували, як можуть працювати терористи. Під час лекції задзвонив мобільний телефон, який виявився… захованим під партою муляжем бомби. Згодом студенти знайшли рюкзак, в якому теж виявився муляж вибухонебезпечного «сюрпризу». Так молодь на практиці вчили бути уважними до предметів, залишених без дозволу і дбати про власну безпеку.



переглядів: 1