Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.

1.12.2015 р.


1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Уперше ця дата, яку відзначають з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, з'явилася в календарі 1988 року. Тоді у світі ВІЛ-інфекцією були заражені близько 7 мільйонів осіб. Через 5 років ця цифра сягнула майже 14 мільйонів, сьогодні - понад 50 мільйонів. І це тільки за офіційними даними.

СНІД епідемічно поширюється світом й уражає населення всіх континентів. Перед цією хворобою виявилися беззахисними дорослі й діти, багаті й бідні, чоловіки і жінки, білі і чорні, люди різного віросповідання. Вчені вважають: якщо не вжити відповідних заходів, то в наступні 5-8 років вірусом імунодефіциту людини будуть інфіковані близько 100 мільйонів осіб.




Нині загальновизнано, що СНІД перетворився на глобальну катастрофу, і подолати цю «чуму 21 століття» можливо тільки спільними зусиллями всього людства. Кожен із нас має повністю усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, і зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких від цієї інфекції, бо СНІД може увійти практично у кожен дім, кожну сім'ю.

Відповідно до «Системи інформаційно-освітньої роботи з питань здорового способу життя студентської молоді педуніверситету» та розпорядження відділу виховної роботи від 19.11.2015 р. №19 з метою профілактики серед студентської молоді захворювань на СНІД та венеричні хвороби 1 грудня 2015 року в мистецькому центрі педуніверситету проведено науково-практичну конференцію «СНІД: молодь під знаком біди» (до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом). Організований захід відділом виховної роботи Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського спільно з комунальним підприємством «Вінницький обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом».




Перед студентами першого курсу інститутів, факультетів виступили начальник відділу виховної роботи педуніверситету Бровчак Л.С., лікар Вінницького обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Яворський Я.П. та працівник міського відділу Замостянського Червоного Хреста Гурська Л.П. Під час конференції студенти мали змогу отримати змістовну інформацію щодо профілактики та боротьби зі СНІДом та почули відповіді на ряд запитань. Представники ООО «Велнес Медікал» провели промоакцію «Захисти себе від СНІДУ!».

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом студенти педуніверситету взяли участь у міській молодіжній акції «Молодь Вінниці за життя без СНІДу!», яка проходила протягом 24-27 листопада 2015 року та передбачала розповсюдження інформаційно-профілактичних матеріалів. 30 листопада 2015 року відбулась свічкова хода, до якої також долучились майбутні педагоги.

Таїсія Тертична,
практичний психолог відділу виховної роботи



30 листопада 2015 року у нашому місті відбулись заходи, приурочені Дню вшанування пам’яті людей, які померли від СНІДу. Участь у них взяли й студенти Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Вони долучились до свічкової ходи, що починалась від будинку культури «Зоря» й завершувалась на площі Перемоги. Гасло, з яким юнаки і дівчата вийшли на вулицю, красномовно констатувало їхнє прагнення жити щасливо: «Молодь Вінниці за життя без СНІДу!»




На майданчику біля будинку офіцерів активісти сформували з запалених лампадок червону стрічку - символ боротьби з ВІЛ/СНІДом, запропонований 1991 року американським художником Френком Муром.


Репортаж - Ярослава Пилипенко,
студентка 3 курсу ІППМ

переглядів: 1