Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.

Науково-практична конференція
"Українська мова крізь призму століть"



17.12.2015 р.




«Українська мова крізь призму століть» - таку назву мала науково-практична конференція, яка відбувалася у четвер, 17 грудня. Студенти 3 курсу напряму підготовки «Філологія.*Українська мова та література» під керівництвом доктора філологічних наук, професора, декана-директора інституту Завальнюк Інни Яківни та кандидата філологічних наук, доцента Богатько Валентини Василівни ділилися результатами самостійної роботи із дисципліни «Історія української літературної мови».

Студенти підготували цікавий екскурс у минуле, де кожен мав змогу заглибитись в історію рідної мови, дізнатися шлях її становлення та знайти відповіді на безліч запитань. Українські національні костюми, майстерне виконання віршів, пісень та оригінальних текстів часів Київської Русі – все це дало змогу відчути дух колишніх епох, у які зароджувалася та розвивалася мова.

Її історія розпочинається з ХІ століття, коли з’являються твори перекладної літератури, написані руською мовою. Збереглось небагато пам’яток тієї доби, проте третьокурсники довели, що руська мова – це українська, тому ми маємо пишатись її величчю і красою.




З часом зароджується оригінальна українська література, проте відомі й елементи ділової мови, зокрема, грамот періоду XIV-XV ст., одну з яких присутні мали змогу послухати та прочитати.

Студенти розповіли про світочів української літератури, чий вклад у розвиток мови був надзвичайно великим, адже такі постаті, як Г. Сковорода, І. Котляревський та Т. Шевченко, мають бути взірцем для кожного українця, а для студента-філолога першочергово.

Не лише наукові дослідження та факти були представлені на конференції – Рудь Галина здивувала усіх прочитанням уривку зі «Слова о полку Ігоревім» в оригіналі, а Вікторія Токар дивовижним виконанням колискової Роксолани.




Довгим та нелегким був шлях становлення української мови, проте вона виростала та долала усі перешкоди. Конференція зібрала усіх небайдужих та переконала, що українська мова має багатовікову історію і розвиток її в майбутньому залежить лише від нас.





Репортаж - Альона Кабалюк,
студентка 2 курсу ІФЖ

Фото - Ірини Федорчук

переглядів: 1