Fb

Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.

17.01.2012 р.


Готуючись до майбутньої практики в школі, мені трапилася нагода переглянути підшивку львівського науково-популярного природничого журналу для дітей «Колосок». Був приємно здивований, що автором багатьох публікацій цього часопису є старший викладач кафедри машинознавства, організації і економіки виробництва та безпеки життєдіяльності Ірина Валеріївна Савчук, котра щойно завершила читати нам, студентам 4 курсу ІФЖ, «Основи охорони праці».

«Великодня писанка», «Солом’яний птах», «Мрія про море», «Веселі курчата», «Квіти для віночка», «Янгол у подарунок», «Сніжинки-перлинки», «Паперова шлярочка», «Солом’яний коник», «Дерева», «Восковики-бісерки» - світ захоплень Ірини Валеріївни – знавця справи, закоханого в національне мистецтво. Майстриня неодноразово зазначає: для того, аби особистість була духовно вільною, їй необхідна творча самореалізація. Адже століттями духовна злагода українців забезпечувалась тим, що за будь-яких умов вони творили красу: розмальовували оселі, писали писанки, робили витинанки, обереги, а це дарувало духовну гармонію Людини з Природою і Світом, дозволяло наблизитись до Творця. Невід’ємною, звичайно, є національна природа витвору – живе джерело, з якого черпали й черпатимуть духовну красу й силу всі покоління українців.

І.В. Савчук вважає, що розвиток декоративного мистецтва необхідний насамперед для того, щоб прищеплювати молоді любов до національних традицій. Занурившись у «колосковий» світ майстрині, читач потрапляє у неповторну галерею народного мистецтва. Кожна з публікацій авторки, супроводжувана світлинами, коментарями, розрахована насамперед на практичну реалізацію теми. Роботи Ірини Валеріївни побудовані як своєрідні рецепти, творчі поради для дітей: спершу вона робить екскурс в історію самого виробу, зацікавлюючи юних читачів, а потім пропонує власну техніку виготовлення виробу, побудовану шляхом послідовності виконання декількох методів. Насолода читача в тому, щоб самотужки зробити витвір етнічного мистецтва.

Цікавим є авторський «рецепт» писанки, яка чи не найповніше розкриває духовний світ українців. На думку І.В. Савчук, писанка, як і дівочий вінок та вишиваний рушник, вважається символом України, оберегом рідної землі. Авторські матеріали майстриня неодноразово презентувала на різноманітних майстер-класах, залучаючи дітей, студентську молодь, колег зробити й свій внесок у відродження національної культури.

Нехай же невтомна праця й надалі продовжує надихати майстриню на нові творчі злети, запорукою творчого довголіття буде здоров’я, а життєва чаша переповнюється щастям, гараздами, любов’ю.





В. Василенко
студент 4 курсу ІФЖ