Адреса кафедри: 21100, Вінниця, вул.Острозького, 32, 1 корпус, кім. № 118, тел. (0432) 61-66-40, вн.тел. 2-97.

Викладачі кафедри


Швець Оксана Петрівна – завідувач кафедри фізичного виховання, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, старший викладач

Швець Оксана Петрівна - завідувач кафедри фізичного виховання, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент


На кафедрі працює 2007 року, з 2008 по червень 2011 року навчалася в аспірантурі університету, яку закінчила екстерном у зв’язку із захистом кандидатської дисертації зі спеціальності 24.00.02 – «Фізична культура, фізичне виховання різних груп населення» в Спеціалізованій Вченій Раді Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника в м. Івано-Франківськ. Отримала диплом кандидата наук з фізичного виховання і спорту.

По даній науковій роботі опублікувала у співавторстві навчально-методичні посібники з професором Куцом О.С. та професором Леоновою В.А. «Методика системного підходу до розвитку фізичних якостей молодших школярів на основі оптимізації рухової активності», з професором Вільчковським Е.С. «Концептуальні передумови шкільної системи фізичного виховання в Україні» та понад 20 наукових статей у фахових виданнях України.

Проводить практичні заняття із фізичного виховання і заняття у навчальній секції спортивного виховання з ритмічної гімнастики. Бере активну участь у роботі кафедри. Тривалий час на громадських засадах виконувала обов’язки заступника декана-директора інститут іноземних мов зі спортивно-масової роботи. Тепер виконує обов’язки профорга кафедри. Бере безпосередню участь у науковій та науково-методичній роботі кафедри, керує студентським науковим гуртком зі студентами університету з проблем фізичного виховання та спортивного тренування, працює над навчально-методичним посібником «Оптимізація рухової активності студентів ІІІ-IV курсів не традиційними засобами». Щорічно бере участь у всеукраїнських та міжнародних конференціях, друкується у наукових виданнях. Щороку бере участь в міжгалузевому легкоатлетичному кросі Федерації профспілок Вінницької області серед жінок у віковій категорії після 35 років на дистанції 1000 метрів. У 2012 році виборола І місце.

Галайдюк  Микола Ананійович – завідувач кафедри, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент

Галайдюк Микола Ананійович - доцент кафедри,
кандидат наук з фізичного виховання і спорту


У 1984 році закінчив факультет фізичного виховання Вінницького педагогічного інституту.

У 1993 році почав працювати викладачем на кафедрі спортивних ігор.

У 1994-1996 р.р. виконував обов’язки заступника декана факультету фізичного виховання з виховної роботи.

У 1996-2000 р.р. навчався в аспірантурі Вінницького державного педагогічного університету ім. М.Коцюбинського. У 2000 році захистив кандидатську дисертацію на тему: «Підвищення фізичної підготовленості школярів 12-14 років, у позакласних формах занять в умовах радіоекологічного контролю».

На посаді завідувача кафедри фізичного виховання Вінницького державного педагогічного університету імені М.Коцюбинського працює понад 10 років.

Як тренер, працював з жіночою командою майстрів ДБК Львів ( 1987–1989 р.р.) і командою Барчанка-Педуніверситет (2002–2004 р.)

Учасник багатьох всеукраїнських та міжнародних конференцій. Автор понад 30 наукових та навчально-методичних праць. Проводить заняття з баскетболу. Постійно вдосконалює їх теоретичне й методичне забезпечення. Здійснює наукове керівництво проблемною групою студентського наукового гуртка з питань фізичного виховання та спортивного тренування.

За період роботи в університеті був нагороджений грамотами ректорату, облдержадміністрації, Міністерства освіти.Головкіна Вікторія Володимирівна – викладач

Головкіна Вікторія Володимирівна - викладач


З 1987 р. навчалася у Вінницькому медичному коледжі імені Д.К.Заболотного, який закінчила у 1990 р. з відзнакою. За період навчання у коледжі виконала норматив майстра спорту з плавання. У 1998 р. стала срібним призером першості Збройних сил СРСР з плавання. Не одноразово ставала призеркою у Всеукраїнських змаганнях на дистанції 200 м (брас). З 1985-1989 р.р. постійний призер обласних змагань з плавання на дистанції 50, 100, 200 м (брас).

Тривалий час працювала тренером з плавання Міської дитячої юнацької школи №2.

У 2007 році вступила на навчання до Вінницького державного педагогічного університету імені М.Коцюбинського. У 2011 році отримала диплом бакалавра з відзнакою, а у 2012 р. – диплом магістра з відзнакою та здобула повну вищу освіту за спеціальністю «Фізичне виховання», кваліфікацію викладача фізичного виховання. За час навчання в університеті під керівництвом професора К.П. Козлової подала до друку у фахові видання дві наукові статті та взяла участь у Всеукраїнських науково-практичних конференціях. Так, у 2011 році за участь у V Всеукраїнській науково-практичній конференції студентів та магістрантів «Фізична культура, спорт та фізична реабілітація у сучасному суспільстві» була нагороджена дипломом з відзнакою.

На кафедрі фізичного виховання почала працювати з жовтня 2013 року викладачем фізичного виховання. Проводить практичні заняття із фізичного виховання та заняття з плавання у групі секції спортивного виховання. Вихованці секції беруть участь у проведенні обласних та міських змагань з плавання та суддівстві.Кошолап Анатолій Степанович – кандидат педагогічних наук, доцент, майстер спорту з паверліфтингу та гирьового спорту

Кошолап Анатолій Степанович - кандидат педагогічних наук, доцент, майстер спорту з паверліфтингу та гирьового спорту


На кафедрі фізичного виховання працює з 2001 року.

Навчаючись в аспірантурі з 2006 по 2009 роки працював над кандидатською дисертацією, яку захистив 17.03.09 і здобув науковий ступінь кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.04 «Історія і методика професійної освіти». Опублікував 7 наукових статей по темі дисертації, 4 з яких у фахових виданнях. Випустив у співавторстві зі старшим викладачем Т.М. Дідик методичний посібник «Силові види спорту», зі старшим викладачем М.І. Дмитровим – посібник «Фізичне виховання, як засіб фізичного вдосконалення студентів 1-4 курсів», розробив навчальні робочі плани, плани-конспекти по спеціалізації паверліфтинг для студентів 1-4 курсів.

Читає лекції на 1,2,3,4 курсах з фізичного виховання. Проводить практичні заняття із фізичного виховання та секційну роботу у навчальній секції спортивного виховання з атлетичної гімнастики. Брав участь в організації і проведенні спортивних змагань за першість університету, на чемпіонатах і кубках Вінницької області.

Спортсмени з паверліфтингу під керівництвом ст. викладача, к.п.н., майстра спорту А.С. Кошолапа постійно займають призові місця на змаганнях всеукраїнського, обласного рівнів.Краснобаєва Тетяна Миколаївна – – кандидат педагогічних наук, доцент

Краснобаєва Тетяна Миколаївна - кандидат педагогічних наук, доцент


На кафедрі працює з травня 1982 року. Закінчила Вінницький державний педагогічний інститут у 1975 році.

У 1995 році вступила до аспірантури і достроково її закінчила.

У 1996 році захистила кандидатську дисертацію. З травня 1998 року – доцент кафедри фізичного виховання.

Учасниця більш як 45 всеукраїнських та міжнародних конференцій. Автор понад 90 наукових праць та 15 навчально-методичних посібників. Проводить практичні заняття із фізичного виховання та навчальні заняття у секції спортивного виховання з ритмічної гімнастики.

Здійснює наукове керівництво кафедральною темою викладачів, керує студентським науковим гуртком зі студентами університету з проблем фізичного виховання та спортивного тренування. Тривалий час виконує обов’язки заступника завідувача кафедри з науково-дослідної роботи.

У 2012 р. була визнана кращим викладачем в Інституті фізичного виховання і спорту.Кузьмік Валентина Борисівна – аспірант третього року навчання в аспірантурі університету

Кузьмік Валентина Борисівна - старший викладач, випускник аспірантури


Працює на кафедрі з 1986 року. З 1998 року почала займатись науковою роботою.

Тривалий час працювала як здобувач над дисертаційним дослідженням за темою: «Педагогічні умови виховання у майбутніх учителів прагнення до здорового способу життя» зі спеціальності 24.00.02 «Фізична культура, фізичне виховання різних груп населення», взяла участь у трьох наукових конференціях, у співавторстві опублікувала 3 наукові статі у фахових виданнях.

У жовтні 2013 р. склала кандидатські іспити і вступила на навчання до цільової аспірантури університету. Є автором понад 20 статей з проблем виховання молоді.

За час роботи на кафедрі фізичного виховання виконувала обов’язки заступника декана- директора зі спортивно-масової роботи в інституті філології й журналістики, проводила практичні заняття із фізичного виховання за обраним видом спорту настільний теніс, а також, секції спортивного виховання з настільного тенісу. Її вихованці Сорока Василь, Беланчик Дмитро, Стрижов Олександр, Синько Андрій, Собко Олександр, Костюк Олександра, Тарабанчук Галина.

Сорока Василь на Чемпіонаті Вінницької області з настільного тенісу присвяченому Олімпійському дню Вінниччини зайняв І місце у міській традиційній спартакіаді «Юність-2011».

Кузьмік В.Б. активно проводить виховні години з залученням спеціалістів, проведення конкурсів, рухливих ігор, бесіди на тему: «За здоровий спосіб життя», «Молодь – за здоровий спосіб життя», відвідування змагань, з їх обговорюванням, перегляд змагань з настільного тенісу, Чемпіонату світу з розбором гри.Максимчук Борис Анатолійович – кандидат педагогічних наук, доцент

Максимчук Борис Анатолійович - кандидат педагогічних наук, доцент


Майстер спорту України з боротьби самбо, Заслужений тренер України.

У 2001 році закінчив Вінницький державний педагогічний університет.

З вересня 2003 р. працює на кафедрі фізичного виховання. Проводить практичні заняття із фізичного виховання та заняття в навчальній секції спортивного виховання з боротьби.

У 2005-2008 роках навчався в аспірантурі ВДПУ і працював над кандидатською дисертацією, яку в 2008 р. успішно захистив та здобув ступінь кандидата педагогічних наук.

З листопада 2010 р. по жовтень 2013 р. навчався в докторантурі Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.

Є автором понад 40 статей з проблем фізичного виховання студентської молоді. Під керівництвом доцента, к.п.н. Максимчука Б.А. працюють над кандидатською дисертацією ЗМС України, дворазовий срібний призер Олімпійських ігор з велоспорту Чернявський С.В., аспірант 3 року навчання; Стасюк Микола Павлович; Мичак Роман – випускник аспірантури ВДПУ 2012 р., здобувачі Суржок Ганна, тренер-викладач з художньої гімнастики ДЮСШ №2; Яременко Людмила, тренер-викладач зі спортивного орієнтування, ДЮСШ №3.

Його вихованці, студенти в навчальній секції спортивного виховання із боротьби постійні призери обласних та всеукраїнських змагань. За тренерську діяльність підготував срібного призера Всеукраїнської універсіади з боротьби самбо Василя Стогнія – студента ІІЕП. Доцент Максимчук Б.А. відзначив свою вихованицю студентку ІМФТО Хомич Надію, яка на Чемпіонаті України з боротьби самбо, в м. Луцьку, стала дворазовою срібною призеркою. Кандидатів у майстри спорту із дзюдо виконали студенти: природничо-географічного факультету Жерейко Настя, ІМФТО – Хомич Надія.Мельничук Микола Петрович – старший викладач, майстер спорту з кульової стрільби

Мельничук Микола Петрович - старший викладач, майстер спорту з кульової стрільби


Проводить практичні заняття із фізичного виховання та заняття в навчальній секції спортивного виховання із кульової стрільби.

У 1979 році присвоєно звання “Майстер спорту з кульової стрільби”. З 1982 по 1986 роки. навчався у Вінницькому педагогічному інституті.

З 1986 року працює на кафедрі фізичного виховання. Двічі ставав переможцем чемпіонату України серед технікумів. Неодноразовий призер Укр. Ради “Буревісник”. Неодноразовий чемпіон та призер обласних та міських змагань. Призер Укр.ради «Динамо». Чемпіон І Спартакіади Подільського регіону. Призер ДТСААФ УССР СССР.

Бере участь у науково-дослідній роботі кафедри, опублікував у співавторстві близько 20 наукових праць.

Щорічно під керівництвом М.П. Мельничука обраний вид спорту – кульова стрільба показує найкращі результати. Його спортсмени стають кращими серед кращих. Так, Мустафаєва Дарина в 2012-2013 н.р. на Чемпіонаті України серед молоді посіла перше місце із стрільби з пістолету. Перше загальнокомандне місце посіла збірна команда нашого університету в обласній універсіаді. У першості області призерами змагань стали: Мустафаєва Дарина (пістолет) і Васильська Дарина (гвинтівка), а на кубку області: Васильська Ірина – 6-те місце, Кащук Ярослав – 5 місце. Студентка інституту історії, етнології і права Педос Ольга на Першості області з кульової стрільби виконала норматив кандидата у майстри спорту. Останні досягнення, які здобула збірна команда з кульової стрільби під керівництвом М.П. Мельничука на XI Універсіаді України у м. Львові в 2013 році – це здобуте 2-ге місце серед педагогічних ВУЗ-ів України.Мірошніченко Вячеслав Миколайович – скандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент

Мірошніченко Вячеслав Миколайович - кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент


У 1991 році закінчив Вінницький державний педагогічний інститут, факультет фізичного виховання. Будучи студентом ВДПІ став призером всесоюзних змагань з легкоатлетичного кросу серед студентів.

З 1992 року працює у Вінницькому державному педагогічному університеті на кафедрі фізичного виховання. Проводить практичні заняття із фізичного виховання та заняття в навчальній секції спортивного виховання з легкої атлетики.

У 2007 році закінчив аспірантуру за спеціальністю фізіологія людини і тварин, захистив дисертацію кандидата наук фізичного виховання і спорту. Його наукові доповіді двічі визнавалися кращими на конкурсній міжнародній конференції «Молода спортивна наука України».

У 2012 р. видав навчально-методичний посібник для викладачів кафедр фізичного виховання та студентів педагогічних університетів усіх напрямків підготовки, крім «Фізичне виховання», «Спорт», «Здоров’я людини» Лекційний курс.

У жовтні 2013 р. Мірошніченку В.М. було присвоєно вчене звання доцента. Є керівником наукового гуртка з проблем фізичного виховання та методики тренувань. Успішно проводить заняття у навчальній секції спортивного виховання з легкої атлетики, серед вихованців є переможці Молодіжних ігор України, багаторазові чемпіони та призери обласних.Онищук Вікторія Євгенівна – викладач, кандидат наук з фізичного виховання і спорту

Брезденюк Олександра Юріївна – викладач кафедри фізичного виховання.


У 2011 році закінчила з відзнакою Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського та здобула кваліфікаційний рівень «магістр» за спеціальністю «Фізична реабілітація». Протягом навчання в університеті опубліковано 5 наукових статей. Призерка ІІ туру всеукраїнської студентської олімпіади з фізичної реабілітації (Київ, 2009).

З 2012 по 2015 рік навчалася в аспірантурі Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського за спеціальністю 24.00.02 – фізична культура, фізичне виховання різних груп населення. Назва кандидатської дисертації «Адаптація студентів з різним компонентним складом маси тіла до фізичних навантажень аеробного й анаеробного спрямування». Науковий керівник – доктор біологічних наук, професор Фурман Юрій Миколайович. Наукові доповіді Брезденюк О.Ю. двічі були відзначені на міжнародних наукових конференціях «Молода спортивна наука України» м. Львів (2014 рік – І місце; 2016 рік – ІІ місце).

З 2015 року працює викладачем кафедри фізичного виховання Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Проводить практичні заняття з фізичного виховання у спеціальних медичних групах та факультативні заняття з аеробіки.

Є автором 9 наукових публікацій у фахових виданнях України.Черниш Михайло Степанович – викладач

Черниш Михайло Степанович - викладач


З 1989 по 1992 р.р. працював на кафедрі фізичного виховання ВДПІ. З 1992 по 2001 р.р. працював у Тульчинському районі тренером. В 2001 році був прийнятий на кафедру фізичного виховання на посаду лаборанта. А з 2007 року переведений на посаду викладача.

Проводить практичні заняття із фізичного виховання та заняття в навчальній секції спортивного виховання із волейболу (жіноча команда), на громадських засадах виконує обов’язки заступника декана зі спортивно-масової роботи на природничо-географічному факультеті. Бере безпосередню участь у науковій та науково-методичній роботі кафедри, опублікував понад 15 наукових праць, випущено у співавторстві методичний посібник із самостійної роботи по футболу, експрес-тести з фізичного виховання.Яковлів Євген Володимирович – викладач

Яковлів Євген Володимирович - викладач, випускник аспірантури


З 2001 по 2007 р.р. отримував вищу освіту у Вінницькому національному медичному університеті імені М.Пирогова. З серпня 2009 р. по вересень 2012 р.р. працював за фахом – лікаря-педіатра.

У 2009 році вступив на навчання до Вінницького державного педагогічного університету ім. М.Коцюбинського, в 2012 р. закінчив з відзнакою магістратуру за спеціалізацією – «Фізичне виховання», викладач фізичного виховання.

На даний час навчається в аспірантурі університету з 01.11.2012 р. У лютому 2013 р. затвердив тему кандидатської дисертації: «Оптимізація фізичного виховання студентів спеціальних медичних груп з урахуванням морфо-функціонального стану» за спеціальністю 24.00.02 «Фізична культура, фізичне виховання різних груп населення». Працює над дисертаційним дослідженням під керівництвом доктора наук з фізичного виховання, професора Костюкевича Віктора Митрофановича. По темі дисертації опублікував три наукові статті, одну працю, з яких у фаховому виданні.

Проводить практичні заняття з фізичного виховання у спеціальних медичних групах та заняття у навчальній секції спортивного виховання з настільного тенісу.Яцко Володимир Васильович – старший  викладач

Яцко Володимир Васильович - старший викладач


У 1981 році працював вчителем фізичного виховання у СШ№21. У 1984 р. підвищував кваліфікацію у Тарбуському університеті (Естонія). Працює на кафедрі з 1983 року. Проводить практичні заняття із фізичного виховання та заняття в навчальній секції спортивного виховання з легкої атлетики. Бере активну участь у науково-дослідній, навчально-методичній роботі кафедри. Щорічно є активним учасником всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференцій. Має більше 20 наукових публікацій, у співавторстві три навчально-методичні посібники, затвердив тему кандидатської дисертації, працює як здобувач.

На громадських засадах тривалий час виконує обов’язки заступника декана-директора зі спортивно-масової роботи в інституті педагогіки, психології і мистецтв. Успішно займається тренерською роботою з легкої атлетики. Підготував більше 100 студентів масових розрядів, є призери обласних і Всеукраїнських змагань.

переглядів: