Перше приміщення університету
Наукова і науково-технічна діяльність є невід’ємною складовою системи вищої освіти України. Вона відіграє важливу роль як з погляду створення нових знань і отримання вагомих наукових результатів, так і з погляду формування кадрового потенціалу ВНЗ та підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців.
Інвестор: Департамент комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради.
Викладачі кафедри географії Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського працюють над розробкою локальної схеми екомережі міста Вінниці. Виготовлення такої схеми спрямоване на реалізацію Стратегії збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 року, Регіональної програми охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів у Вінницькій області на 2013-2018 рр., Програми економічного і соціального розвитку міста Вінниці на 2017 рік, Програми охорони навколишнього природного середовища м. Вінниці на 2017-2020 роки.
Розробка локальної схеми екомережі міста Вінниці передбачає виявлення біотичного та ландшафтного різноманіття території, міcць зростання та оселення рідкісних і зникаючих видів рослин і тварин, виділення та картування біоцентрів, екокоридорів, буферних зон, зон потенційної ренатуралізації, інтерактивних елементів та екотехнічних розв’язок.
Розробка та впровадження локальної схеми екомережі дозволить поєднати віддалені між собою заповідні об’єкти і території, квазіприродні території в цілісну систему, що забезпечуватиме охорону та відтворення цінних і зникаючих видів рослин і тварин. У результаті поліпшуватиметься стан міського середовища, що є основою соціального та економічного розвитку міста Вінниці.
Потенційні інвестори: Вінницька міська рада
Викладачі кафедри історії та культури України Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського спільно з ГО «Вінницьке історичне товариство» та науковими працівниками відділу культурної антропології НДІ українознавства МОН України(на умовах договору про співпрацю) мають підготувати науково-популярне видання з історії культурного ландшафту Вінниці.
Спільно зі студентами передбачається дослідження історії мікрорайонів міста, «місць пам’яті» та їх місця та ролі у культурно-історичному розвитку Вінниці. Одним із завдань є спроба з’ясувати феномен «вінницькості» через специфічні «культурні середовища», відстежити механізми конструювання локальної ідентичності вінничан з метою їх гуртування. У проекті можуть бути зацікавлені краєзнавці, урбаністи, учителі, музейники, архівісти, архітектори. Проект дозволить виявити системоутворюючікультурні об’єкти, увиразнити сегментацію та організацію простору з метою інвентаризації культурних ресурсів, які мають культурно-історичне, колективне або персональне значення.
У рамках проекту студенти та викладачі взяли участь у ІІІ Всеукраїнському науково-теоретичному семінарі «Радянська повсякденність в культурній пам’яті суспільства» на студентській науково-практичній платформі «Культурний ландшафт радянської Вінниці: «відчуття місця» у колективній та індивідуальній пам’яті (в контексті антропології простору)»
Потенційні інвестори: українська філія міжнародної організації «Global Communities Uniting for Equity and Social Justice», Південно-Східний університет штату Міссурі, подібні філії в Північній Америці (США, Канада) та на Тайвані.
Очікувані результати: створення працівникам освіти України можливостей для співпраці; cприяння необмеженому кордонами обміну як існуючих, так і нових теоретичних та практичних відомостей, що стосуються професії та мають безпосереднє відношення до потреб полікультурної світової спільноти; cтимулювання та забезпечення співпраці і спілкування з членами інших світових організацій з метою поширення програм, що заохочують взаємоповагу, міжрасове, міжрелігійне та міжнародне взаєморозуміння і співробітництво; взаємодія з іншими організаціями, що мають схожі цілі; використання освіти як засобу захисту та реалізації соціальної справедливості та прав людини.
Потенційні інвестори: Вінницька обласна державна адміністрація, Вінницька міська рада.
В рамках угоди про співпрацю з Департаментом освіти міської ради про проходження педагогічної практики студентами факультету очікується отримання школами менторів статусу учасників міжнародних проектів; шефство кращих учителів іноземних мов над студентами 2-3 курсів факультету, які навчаються за експериментальною програмою з методики; професійний розвиток вчителів через семінари-тренінги спільно з методичним кабінетом Департаменту освіти міської ради.
Потенційні інвестори: Міністерство освіти і науки України, відділи науки та освіти обласних держанвих адміністрацій та міських рад.
Ціль стартапу: підвищення якості освітньо-наукових послуг сторін-партнерів шляхом налагодження та координація міжінституційного співробітництва у галузях:
Очікувані результати: поширення мобільності студентів та викладачів; підвищення конкурентоспроможності учасників на ринку праці; поглиблення співпраці між вищими навчальними закладами, покращення зовнішнього іміджу; розповсюдження найкращих практик, втілених в окремих закладах освіти, таких, як, наприклад, онлайн-освіта, електронні системи комунікації тощо.
Потенційні інвестори: Вінницька обласна державна адміністрація, Вінницька міська рада.
Викладачі факультету історії, етнології і права Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського можуть розробити науково-довідникове видання, в якому подається матеріал про основні пам’ятки археології, історії, архітектури та містобудування, монументального мистецтва міста Вінниці та Вінницької області. Інформація може бути організована за назвами вулиць міста Вінниці та за назвами населених пунктів Вінницької області. Даний проект є складовою частиною роботи над Зводом пам’яток історії та культури України у Вінницькій області. У виконанні проекту можуть бути зацікавлені науковці, освітяни, працівники культури, краєзнавці, працівників галузі туризму, всіх, хто цікавиться і досліджує історію Подільського краю.
В рамках проекту вже підготовлений та виданий збірник статей з археології, історії та монументального мистецтва, що репрезентують історико-культурну спадщину міста Вінниці.
Потенційні інвестори: Міністерство аграрної політики та продовольства України, Департаменти агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій, агрофірми, сільськогосподарські підприємства, фермерські господарства.
Протягом останніх 20 років кафедрою біології природничо-географічного факультету Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського під керівництвом д.б.н., проф. Кур’яти В.Г. проводяться дослідження у напрямку екзогенної регуляції онтогенезу культурних рослин за допомогою синтетичних регуляторів росту з різним напрямком дії.
За цей час отримано 15 державних патентів на винаходи та корисних моделей, розроблено технології із застосування ретардантів і етиленпродуцентів та синтетичних аналогів фітогормонів на основних сільськогосподарських культурах: малині, горобині, аґрусі, цукрових буряках, картоплі, ріпаку, соняшнику, маку олійному, льону олійному, сої, томатах, перцях, баклажанах.
За даним напрямком кафедра не одноразово виконувала дослідження у рамках госпдоговірних тем, що фінансувалися підприємствами і організаціями та держбюджетних тем, які фінансувалися Міністерством освіти і науки України. Документально підтверджено сукупний чистий прибуток від застосування розробок в господарствах Вінницької та Хмельницької областей у сумі 990 тисяч гривень.
Кафедра в достатній мірі забезпечена кваліфікованими кадрами, лабораторним обладнанням, хімікатами та рістрегулюючими речовинами для виконання робіт.
В рамках проекту, останнім часом, проведено вивчення синтетичного регулятора росту Вітазим на замовлення компанії «Plant Designs» (США) на культурах томатів, перців і баклажанів.
Потенційні інвестори: районні державні адміністрації та міські ради.
Викладачі кафедри психології та соціальної роботи можуть розробляти соціально-психологічні проекти, спрямовані на профілактику та корекцію психологічних проблем населення Вінницької області. Розробка та впровадження таких проектів сприятиме реалізації Комплексної цільової програми соціального захисту населення Вінницької області на 2016-2018 роки; обласної Програми «Майбутнє Вінниччини в збереженні здоров'я громадян» на 2016-2020 роки; «Обласної комплексної цільової програми підтримки учасників антитерористичної операції, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції на 2016-2018 роки».
Викладачами кафедри психології та соціальної роботи можуть розроблятися та проводитися психологічні тренінги на основі інтерактивних методів навчання для розвитку персоналу Вінницької міської ради: «Вміння вести переговори. Управління конфліктами. Безконфліктна поведінка», «Управління проектами», «Модерація дискусій, фасилітація, ефективна комунікація з громадкістю», «Особистий розвиток. Емоційний інтелект», «Командотворення», «Професійне вигорання. Мотивація та самомотивація». А також розробка та проведення навчально-психологічних тренінгів з метою підвищення кваліфікації соціальних працівників, психологів міста Вінниці та області.
У компетенцію викладачів кафедри психології та соціальної роботи входить також розробка та реалізація соціальних проектів з волонтерської діяльності: допомога сім’ям солдат АТО, психологічна підтримка дітей війни, робота із соціально-психологічної адаптації дітей з функціональними обмеженнями, а також соціально-психологічний супровід дітей з особливими освітніми потребами.
Виконання таких психологічних технологій дасть можливість підвищити професійну компетентність психологів, практичних психологів, учителів, вихователів; покращить надання психологічних, соціально-педагогічних, соціально-медичних, юридичних та інформаційних послуг молоді з функціональними обмеженнями і членам їх сімей; сприятиме формуванню готовності для самостійного життя забезпечення та праці; створенню сприятливих умов для розвитку природних позитивних нахилів, творчих здібностей і самовираження дітей та молоді з функціональними обмеженнями; входженню у суспільство з власним умінням, усвідомлення власної гідності; формуванню громадянської позиції і вихованню морально здорового покоління.
Потенційні інвестори: районні державні адміністрації та міські ради.
Викладачі кафедри географії Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського можуть виготовляти проекти екомережі адміністративних районів і міст. Виготовлення таких проектів спрямоване на реалізацію Стратегії збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 року, Регіональної програми охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів у Вінницькій області на 2013-2018 рр., Програми економічного і соціального розвитку Вінницької області на 2017 рік.
У 2010 році на кафедрі географії було виконано регіональну схему екомережі Вінниччини. У 2013-2014 роках було розроблено місцеві схеми екомережі Мурованокуриловецького та Жмеринського районів. У 2017 році передбачено виготовити проекти екомереж Могилів-Подільського та Ямпільського районів, міст Могилева-Подільського та Ямполя.
Виконання таких проектів передбачає виявлення біотичного та ландшафтного різноманіття території, міcць зростання та оселення рідкісних і зникаючих видів рослин і тварин, виділення та картування біоцентрів, екокоридорів, буферних зон, зон потенційної ренатуралізації, інтерактивних елементів та екотехнічних розв’язок.
Розробка та впровадження проектів екомереж дозволить поєднати віддалені між собою заповідні об’єкти і території в цілісну систему, що забезпечуватиме охорону та відтворення цінних і зникаючих видів рослин і тварин. У результаті поліпшуватиметься стан довкілля, що є основою соціального та економічного розвитку будь-якої території.
Потенційні інвестори: Вінницька обласна державна адміністрація, Вінницька обласна рада, Департамент екології та природних ресурсів Вінницької ОДА.
Викладачі кафедри біології Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського спільно з орнітологами Західноукраїнського орнітологічного товариства та лабораторії Корнелльського Університету, Нью-Йорк, США (The Cornell Lab of Ornithology, NY, USA) планують підготувати визначник птахів Вінницької області.
Визначник охоплюватиме 240 видів птахів, які нині реєструються, або були виявлені на території Вінницької області в минулому. Кожен із видів буде проілюстрований фотографіями, які демонструватимуть характер оперення птахів у різні сезони року, особливості їх вбрання з огляду на вік та стать. Крім того, видові нариси міститимуть стислу інформацію про характерні риси птаха, які полегшують його видову ідентифікацію в польових умовах. Будуть наведені відомості про характер перебування та поширення кожного виду птаха на теренах області, його відносну чисельність, раціон та охоронний статус.
Книга призначена для фахівців біології, екології, краєзнавців, натуралістів, викладачів вищої і середньої школи, студентів природничих факультетів. Буде цікава працівникам різних галузей народного господарства, які займаються питаннями раціонального природокористування та охорони природи.
КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ
Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, Україна, 21001, м. Вінниця, вул. Острозького, 32
Ректор університету: Лазаренко Наталія Іванівна
Приймальна ректора - (0432) 61-66-20
Приймальна комісія - (0432) 27-58-46
Бухгалтерія - (0432) 27-67-76
info@vspu.edu.ua
ОСТАННІ НОВИНИ
Присвоєння вчених звань 24.12.24
Засідання вченої ради 19.12.24
Олімпіада геометричної творчості імені В. А. Ясінського 19.12.24
Конференція «Інклюзивна освіта... 19.12.24
Угода із Чорноморським фаховим коледжем 13.12.24
Зустріч лідерів студентського самоврядування 10.12.24
Підписання меморандуму із закладом «Вінницький ліцей №31» 10.12.24
© Copyright 2023 - Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського